ختنه غیرقانونی در آفریقای جنوبی جان ۲۱ پسر نوجوان را گرفت

ختنه حق نشر عکس Getty Images

در آفریقای جنوبی مرگ ۲۱ پسر نوجوان بعد از ختنه سبب شده رهبران قومی و محلی از پلیس و دستگاه قضایی بخواهند که وارد عمل شوند.

این رهبران مرگ این نوجوانان را "فاجعه ملی" دانسته و از دولت به شدت انتقاد کرده‌اند که جلوی کار افرادی را که بدون مدرک و صلاحیت ختنه می‌کنند نگرفته است.

یکی از مقامات دولت محلی گفته است که این که خانواده‌ها سر خود عمل می‌کنند، یک مسئله خانوادگی است که دولت نمی‌تواند در آن دخالت می کند.

دولت محلی گفته تحقیقات در این زمینه را آغاز کرده است هر چند که پلیس تا به حال برای مقابله با این ختنه‌های غیرقانونی با مشکل روبرو بوده است.

در آفریقای جنوبی به خصوص در استان کیپ شرقی، ورود پسرهای نوجوان به دوران بزرگسالی در مراسمی سنتی جشن گرفته می‌شود که شامل ختنه کردن پسران هم هست.

هفده نفر از این بیست و یک نوجوانی که جان باخته‌اند از همین استان بوده‌اند که فصل مراسم سنتی ختنه در آن از ماه پیش آغاز شده است.

مقامات پیش از این بارها وعده داده بودند که مانع از فعالیت افراد و موسساتی شوند که غیرقانونی و ثبت‌نشده ختنه می‌کنند.

به گفته نومسا ماسکو خبرنگار بی‌بی‌سی در ژوهانسبورگ این نگرانی وجود دارد که ختنه غیرقانونی سبب می‌شود برخی نوجوانان تا آخر عمر از آسیب روحی در عذاب باشند.

در سال‌های اخیر این کار بی‌حساب و کتاب باعث شده هر سال چند نفر جان خود را از دست بدهند.

تمام موارد ختنه به عارضه و بیمارستان منتهی نمی‌شود اما کسانی که برای این کار صاحب صلاحیت هستند و قانونی آن را انجام می‌دهند نگرانند که عمل‌های غیرقانونی باعث از دست رفتن یک سنت قدیمی و شغل آنها شوند.

موضوعات مرتبط