هواپیمایی که سانحه دید؛ از سوخت‌رسانی در جنگ تا کمک در طرح مردمیاری

هواپیمای ۸۳۱۲-۵ حق نشر عکس BABAK TAGHVAEE
Image caption هواپیمای ۸۳۱۲-۵ در سال ۱۳۷۰ یا ۱۳۷۱ در حال سوخت‌رسانی به یک فروند هواپیمای فانتوم نیروی هوایی ارتش

یک هواپیمای باری بوئینگ ۷۰۷ متعلق به نیروی هوایی ارتش ایران در اطراف شهر کرج دچار سانحه شده و به گفته مسئولان تمام سرنشینان آن به جز یک نفر کشته شده‌اند. مبدا پرواز این هواپیمای باری، بیشکک، پایتخت قرقیزستان و مقصد آن فرودگاه پیام کرج بوده است.

بنا بر گزارش‌ها پانزده سرنشین هواپیما جان باخته و یک مهندس پرواز در این سانحه زنده مانده که به بیمارستان منتقل شده است.

روابط عمومی ارتش ایران گفته است که این هواپیما "حامل گوشت برای کمک در طرح مردمیاری" بوده است.

هواپیمای سقوط کرده یک فروند بوئینگ ۷۰۷-۳جِی۹سی (Boeing ۷۰۷-۳J۹C) نیروی هوایی ارتش بوده است. به علت دید کم و نبود دستگاه‌های کمک ناوبری مناسب، خلبان هواپیما، پایگاه هوانیروز سپاه پاسداران در کرج به نام "فتح" را با فرودگاه "پیام" اشتباه گرفته و اقدام به فرود کرده است.

کوتاه بودن باند فرودگاه فتح باعث شده که هواپیما پیش از توقف به دیوار ساختمان‌های مسکونی انتهای باند برخورد کند. به گفته مقامات این ساختمان‌ها در زمان سانحه خالی بوده‌اند.

در چارت پروازی فرودگاه پیام هیچ هشداری به خلبانان مبنی بر وجود باند پروازی دیگر در راستای فرودگاه داده نشده و حتی با وجود وقوع سانحه‌ای مشابه در ماه‌های اخیر این چارت اصلاح نشده است در حالی که این روال رایج در فرودگاه‌های دنیا است.

حق نشر عکس BABAK TAGHVAEE
Image caption هواپیمای ۸۳۱۲-۵ در پایگاه هوایی برایز نورتون انگلستان، پنجم فوریه ۱۹۸۰ برای حمل لوازم یدکی اتوبوس لیلاند

این هواپیما یکی از چهارده فروند بوئینگ ۷۰۷ سوخت‌رسانی بود که پیش از انقلاب ایران به سفارش نیروی هوایی ساخته شد. نخستین پروازش را در روز ۱۹ فوریه ۱۹۷۶ در سیاتل آمریکا انجام داد و دو ماه بعد تحویل نیروی هوایی ایران و به شماره ۸۳۱۲-۵ ثبت شد.

این هواپیما در طول هشت سال جنگ با عراق، در سوخت‌رسانی به هواپیماهای جنگنده اف-۴ئی/دی فانتوم ۲ و اف-۱۴آ تامکت و چند ماموریت دیگر برای نهادهای دولتی ایران نقش داشته است.

حق نشر عکس FARS

این هواپیما در سال ۲۰۰٣، پس از باز کردن سامانه سوخت‌رسانی آن موقتا به شرکت "ساها" منتقل شد و تا سال ۲۰۰۹ در آنجا خدمت کرد. در آن سال به علت سانحه‌ای در فرودگاه اهواز از رده خارج و پس از تعمیر موقت به تهران منتقل شد.

شرکت صنایع هواپیمایی ایران (صها) کار تعمیر اساسی آن را در سال ۲۰۱۴ آغاز و در سال ۲۰۱۶ به پایان رساند و پس از آن این هواپیما با شماره ثبت کشوری EP-CPP تحویل نیروی هوایی ارتش شد تا اقدام به حمل پرسنل و بار در بین پایگاه‌های ارتش کند.

این هواپیما همچنین در حمل پرسنل فنی نیروی هوایی ارتش و مواد غذایی به سوریه فعال بوده است.

نیروی هوایی ارتش ایران دو فروند بوئینگ ۷۰۷ سوخت‌رسان عملیاتی دیگر دارد. روی یکی از آنها هنوز سامانه‌های سوخت‌رسانی سوار است و دیگری اقدام به حمل مسافر (خانواده ها و پرسنل ارتش) بین پایگاه‌ها می‌کند و فاقد تجهیزات سوخت‌رسانی است.

موضوعات مرتبط