تذکر پلیس به همسر ملکه بریتانیا به دلیل نبستن کمربند دو روز پس از تصادف شدید

پرنس فیلیپ در خودرو تازه خود حق نشر عکس ALBANPIX
Image caption تصویر پرنس فیلیپ در حال رانندگی بدون کمربند ایمنی خودرو منتشر شده است

دو روز پس از تصادف شدیدی که به مجروح شدن دو زن منجر شد، پرنس فیلیپ، همسر ملکه بریتانیا، به دلیل رانندگی بدون بستن کمربند ایمنی خودرو از پلیس تذکر گرفت.

پلیس نورفک در شرق انگلستان می‌گوید که به دنبال انتشار تصاویری که پرنس فیلیپ را در حال رانندگی بدون بستن کمربند ایمنی نشان می‌داد، "توصیه های ایمنی مناسب به راننده داده شد."

روز پنجشنبه گذشته (۱۷ ژانویه) کاخ باکینگهام اعلام کرد که پرنس فیلیپ ۹۷ ساله، که لقب رسمی دوک ادینبورگ را دارد، هنگام رانندگی در یکی از جاده‌های اطراف کاخ ساندرینگهام، از اقامتگاه‌های ملکه بریتانیا در نورفک در شرق انگلستان، تصادف کرده است اما در این حادثه آسیبی ندیده است.

سخنگوی پلیس درباره انتشار تصاویر رانندگی بدون کمربند ایمنی پرنس فیلیپ و تذکر به او، گفت که این واکنش معمول و استاندارد پلیس در برخورد با چنین عکس‌هایی است که نوعی قانون شکنی است.

پس از تصادف پلیس اعلام کرد که از هر دو راننده، آزمایش تنفسی الکل انجام شد که جواب آزمایش هر دو راننده منفی بوده است.

حق نشر عکس Archant
Image caption خودروی لندرور پرنس فیلیپ که روز پنجشنبه گذشته حین رانندگی با آن تصادف کرد اما در این تصادف هیچ آسیبی ندید

دو زن که سرنشین خودرو مقابل بودند در این حادثه مجروح شدند.

اما فیرودر، یکی از دو سرنشین خودرو دیگر که مچ دستش در این حادثه شکسته است به روزنامه میرور گفت: "خوش‌شانس بودم که زنده ماندم و او حتی ابراز تاسف هم نکرد."

خانم فیرودر گفت که انتظار بیشتری از دربار و خانواده سلطنتی داشته است و فقط پلیس پیامی را برای آنها تلفنی خوانده است که به نظرش این کافی نبوده است.

به گفته خانم فیرودر، دراین پیام آمده بود "ملکه و دوک ادینبورگ به یاد شما هستند."

دربار بریتانیا روز شنبه (۱۹ ژانویه) علام کرد که برای هر دو سرنشین خودرو مقابل "یک پیام حاوی حمایت کامل" فرستاده شده است.

حق نشر عکس ALBANPIX
Image caption پرنس فیلیپ در حال رانندگی با لندرور جدید خود

قانون درباره بستن کمربند ایمنی خودرو چه می‌گوید؟

براساس مقررات رانندگی در بریتانیا همه سرنشینان و رانندگان باید در تمام جادههای عمومی حین حرکت کمربند ایمنی خودرو را ببندند. موارد استثنایی وجود دارد از جمله هنگام دنده عقب یا معذوریت های خاص پزشکی.

افرادی که کمربند نبسته باشند در مرحله اولیه که برگه جریمه دریافت کنند، صد پوند جریمه می‌شوند اما اگر پرونده به دادگاه کشیده شود مبلغ جریمه ممکن است به حتی ۵۰۰ پوند هم افزایش پیدا کند.

به دلیل نبستن کمربند ایمنی، اخطاری در گواهینامه رانندگان ثبت نمی‌شود.

موضوعات مرتبط