زندان با اعمال شاقه برای مجری مصری به جرم مصاحبه با یک همجنسگرا

محمد القیطی حق نشر عکس LTC TV
Image caption آقای قیطی خود در گذشته دیدگاه هایی بر ضد همجنسگرایی بیان کرده بود

یک مجری تلویزیونی در مصر به جرم مصاحبه با یک مرد همجنسگرا به یک سال حبس با اعمال شاقه محکوم شده است.

دادگاهی در شهر الجیزه محمد الغیطی را به جرم "تشویق همجنسگرایی" در کانال خصوصی خود به نام "ال تی سی تی وی" همچنین به پرداخت سه هزار پوند مصر (معادل ۱۶۷ دلار) محکوم کرد.

مهمان برنامه آقای غیطی که هویتش فاش نشده در آن مصاحبه در اوت ۲۰۱۸ درباره زندگی اش به عنوان کارگر جنسی صحبت کرده بود. او که چهره اش هنگام پخش مصاحبه تار شده بود، از گرایش جنسی خود ابراز پشیمانی می کرد.

همجنسگرایی در قوانین مصر صریحا جرم به حساب نمی آید اما مقام ها بیش از پیش به دگرباشان جنسی فشار آورده اند.

آنها در بسیاری موارد افراد مظنون به شرکت در آمیزش با افراد هم جنس را به اتهام تشویق هرزگی، فساد یا توهین به مقدسات دستگیر می کنند.

تازه ترین پرونده بعد از آن تشکیل شد که سمیر صبری، وکیلی که به دلیل به دادگاه کشاندن چهره های مشهور در مصر معروف است، شکایتی را علیه آقای قیطی تسلیم دادگاه کرد. این درحالی است که آقای قیطی خود گاه در مواردی دیدگاه های ضدهمجنسگرایان ابراز کرده.

"شورای عالی مقررات رسانه ای" مصر فورا با ذکر "تخطی های حرفه ای" برای دو هفته فعالیت این کانال را متوقف کرد.

حق نشر عکس AFP
Image caption آقای صبری همان وکیلی است که قبلا شکایتی علیه خانم رانیا یوسف بازیگر سینما تسلیم کرده بود

به گزارش روزنامه دولتی الاهرام آقای صبری مجری این کانال را متهم کرد که با پخش این برنامه پول در آوردن از "همجنسگرایی" را تشویق کرده است.

آقای قیطی علاوه بر حبس و جریمه، بعد از آزادی هم باید برای یک سال تحت نظر باشد. او امکان تجدیدنظرخواهی از این حکم را دارد.

شورای عالی مقررات رسانه ای مصر در سال ۲۰۱۷ بعد از اهتزاز یک پرچم رنگین کمان در کنسرتی در قاهره - که نشانه حمایت از جامعه دگرباشان جنسی این کشور بود - حضور همجنسگرایان در کلیه رسانه ها را ممنوع کرد.

آقای صبری همان وکیلی است که شکایتی را علیه خانم رانیا یوسف بازیگر سینما به خاطر پوشیدن یک لباس نازک حین شرکت در یک جشنواره تنظیم کرده بود.

او بعد از عذرخواهی خانم یوسف شکایت خود را پس گرفت.

آقای صبری در سال های اخیرا صدها شکایت از این نوع تسلیم دادگاه ها کرده است.

بیشتر بخوانید:

موضوعات مرتبط