بازداشت یک مظنون در ارتباط با زنی که در وضعیت نباتی باردار شده بود

ناتان ساترلند در کلینیک محل واقعه به عنوان پرستار کار می‌کرد حق نشر عکس Maricopa County Sheriff's Office
Image caption ناتان ساترلند در کلینیک محل واقعه به عنوان پرستار کار می‌کرد

پلیس آریزونا در آمریکا یک مرد ۳۶ ساله را بازداشت کرده و می‌گوید نتایج تحقیقات نشان می‌دهد او مظنون اصلی "تجاوز جنسی" به زن بیماری است که در وضعیت نباتی به سر می‌برد اما باردار شده و ماه گذشته زایمان کرد.

ناتان ساترلند، ۳۶ ساله، پرستاری است که گفته شده در روزهای باردار شدن این بیمار ۲۹ ساله در کلینیک هاسیندا از او مراقبت می‌کرده است.

پلیس آقای ساترلند را به اتهام تجاوزجنسی و همچنین آزار فرد بی‌دفاع بازداشت کرده است.

زن ۲۹ ساله‌ای که از دوران خردسالی در این کلینیک تحت مراقبت‌های ویژه قرار داشت روز ۲۹ دسامبر گذشته زایمان کرد و یک پسر به دنیا آورد. نوزاد هم اکنون به خانواده این زن، که هویتش فاش نشده تحویل داده شده است.

بیشتر بخوانید:

تحقیقات درباره باردار شدن و زایمان بیماری که در وضعیت نباتی بود

کارمندان این کلینیک پیش‌تر گفته بودند که هرگز از باردار شدن این بیمار خبر نداشتند چرا که او ناتوان از برقراری ارتباط است و اختلال ذهنی بسیار شدید دارد. پرستاران تنها چند روز مانده به موعد زایمان متوجه آن شدند.

پس از تولد این نوزاد پلیس تحقیقات برای یافتن مظنون را آغاز کرد و از همه کارمندان مرد این کلینیک نمونه دی‌ان‌ای گرفت.

حق نشر عکس Phoenix Police Department
Image caption رئیس پلیس شهر فونیکس آریزونا، جری ویلیامز، گفته کارآگاهان با استفاده از روش های سنتی پلیسی مظنون را شناسایی کرده‌اند

پلیس می‌گوید آقای ساترلند که یک پرستار با پروانه رسمی در این کلینیک است در دورانی که بارداری روی داده مسئول مراقبت از بیمار بوده است.

این رویداد به استعفای مدیرعامل کلینیک هاسیندا انجامید و این کلینیک پروتکل‌های مراقبتی خود را هم تغییر داده به طوری که اکنون هیچ پرستاری مردی بدون حضور یک زن نمی‌تواند وارد اتاق بیماران زن شود.

در همین حال گزارش شده که دو نفر دیگر از دکتران این کلینیک هم این هفته از کار برکنار شده‌اند.

همزمان گروهبان تام تامپسون از پلیس شهر فونیکس گفته حال پسربچه خوب است.

"ما دخل و تصرفی در این که چگونه به این دنیا قدم می‌گذاریم نداریم اما به عنوان یک جامعه ما این اختیار را داریم که این نوزاد را دوست بداریم."

موضوعات مرتبط