در تگزاس به مهاجران زندانی اعتصاب‌غذاکرده به اجبار غذا داده‌اند

در زندان ال‌پاسو که در مرز مکزیک و آمریکا قرار دارد صدها مهاجر و پناهجو که از مرز عبور کرده‌اند نگه داری می‌شوند حق نشر عکس EPA
Image caption در زندان ال‌پاسو که در مرز مکزیک و آمریکا قرار دارد صدها مهاجر و پناهجو که از مرز عبور کرده‌اند نگه داری می‌شوند

مقام‌های پلیس مهاجرت آمریکا می‌گویند برای غذا دادن اجباری به مهاجران زندانی از دادگاه مجوز داشته‌اند. این پناهجویان در اعتراض به رفتارهای زندان‌بانان و رسیدگی به درخواست پناهندگی‌شان اعتصاب غذا کرده بودند اما ماموران با رد کردن لوله‌های پلاستیکی از راه بینی به آنها مایعات مغذی دادند.

بنابر گفته مقام‌ها در زندانی در تگزاس به ۶ مرد مهاجر که اعتصاب غذا کرده بودند پس از حکم قاضی و امتناع از ۹ وعده غذایی متناوب به اجبار غذا داده شده است.

مقام‌های پلیس مهاجرت و گمرک گفته‌اند که از لوله‌های پلاستیکی برای وارد کردن غذا به حلقوم چهار مرد پناهجو استفاده شده است. اعضای خانواده این افراد می‌گویند این روش موجب خون‌ریزی شدید بینی و تهوع مکرر آنها شده است.

این پناهجویان در زندان ال‌پاسو تگزاس نگه‌داری می‌شوند و در اعتراض به وضعیت خود اعتصاب غذا کرده بودند.

پلیس مهاجرت و گمرک آمریکا (آیس) می‌گوید علاوه بر این زندانیان در تگزاس، هم اکنون ۴ مرد دیگر در میامی در ایالت فلوریدا، فونیکس در ایالت آریزونا و سن‌دیگو و سانفرانسیسکو در ایالت کالیفرنیا دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس می‌گوید این زندانیان که اکثرا از هند و کوبا هستند به آن علت دست به اعتصاب غذا زده‌اند که زندان‌بانان آنها را شفاها آزار داده و تهدید به اخراج از خاک آمریکا کرده‌اند.

آنها همچنین به طولانی‌شدن زمان بازداشت و در زندان ماندن معترضند چرا که منتظر رسیدگی به تقاضای پناهندگی خود در دادگاه‌های مهاجرت آمریکا هستند.

حق نشر عکس AFP
Image caption معترضان در ال‌پاسو تگزاس خواستار اصلاح قوانین مهاجرت در آمریکا هستند

مقام‌ها می‌گویند تغذیه اجباری زندانیان با هدف حفظ سلامت خود آنها انجام شده چرا که اعتصاب غذای طولانی مدت می‌تواند آسیب‌های جبران‌ناپذیر به اندام‌های آنها وارد کند. اما اعضای خانواده این افراد می‌گویند آنها به علت این نوع تغذیه اجباری با مشکلات بیشتری روبرو شده‌اند.

سخنگوی موسسه مدیکال ورلد که عملا بازوی اجرایی سازمان جهانی بهداشت و انجمن پزشکی آمریکاست به بی‌بی‌سی گفته مخالف تغذیه اجباری زندانیان است.

این انجمن می‌گوید: "تغذیه اجباری به نظر اخلاقی هرگز قابل قبول نیست... حتی اگر با هدف سود رساندن به زندانی اعمال شود، تعذیه‌ای که با تهدید، زور و اجبار فیزیکی همراه باشد غیرانسانی است."

حق نشر عکس Getty Images
Image caption بخش هایی از مرز مکزیک و آمریکا با این میله‌های آهنی دیوارکشی شده