دستگیری والدینی که کودکشان را به هوا می‌انداختند

Man swinging baby by the legs حق نشر عکس Facebook/zac.abdulcheah

پلیس مالزی یک پدر و مادر روس را که در خیابان پای بچه‌شان را می‌گرفتند و به هوا می‌انداختند، دستگیر کرد. پلیس گفت که این زوج متهم به آزار دختر چهار ماهه هستند.

در روزهای اخیر ویدئوی یکی از برنامه‌های این افراد به طور گسترده در شبکه‌های اجتماعی پخش شد و همین فیلم موجب شد که پلیس سراغ آن‌ها برود.

این زن و مرد در اواخر دهه سوم زندگی‌شان هستند و به عنوان اجرا‌کننده دوره‌گرد در جنوب شرق آسیا مسافرت می‌کنند.

ویدئویی ۹۰ ثانیه‌ای از حرکات این زوج را یک نفر در فیسبوک منتشر کرد و آن را "کاری غیرمسئولانه که می‌تواند منجر به جراحت شود" توصیف کرد.

در این ویدئو مردی دیده می‌شود که نوزادی را از پاهایش گرفته است و او را بین زانوها و بالای سرش تاب می‌دهد و چند باری هم او را به هوا پرتاب می‌کند.

در کنار او همچنین گروهی از اروپایی‌ها دیده می‌شوند که موسیقی می‌نوازند و فریاد می‌زنند. این ویدئو ۲۸۰۰۰ بار در فیسبوک دیده شده است.

فیسبوک می‌گوید این ویدئو را به دلیل این که "ممکن است بتواند به نجات کودک کمک کند"، حذف نکرده است. هنوز می‌توان این ویدئو را در فیسبوک دید اما با اخطاری مبنی بر این که: "این می‌تواند خشونت علیه یک کودک یا نوجوان باشد".

حق نشر عکس Facebook/zac.abdulcheah
Image caption ناظران از این حرکات متعجب شدند اما کسی دخالت نکرد

پلیس این زوج را در حین اجرای یک برنامه دیگر در خیابانی در کوالالامپور دستگیر کرد. مزلان لازم، رئیس پلیس کوالالامپور به خبرگزاری فرانسه گفت: "ما روز دوشنبه آن‌ها را برای بازرسی در مورد اتهام مربوط به رفتار با دختر بچه چهار ماهه بازداشت کردیم." او گفت، طبق گزارش‌های محلی کودک آسیب ندیده و نشانه‌ای از جراحت در او دیده نمی‌شود.

بیشتر اظهار نظرها در فیسبوک در مورد غافلگیری کاربران از طرز رفتار با یک کودک و همچنین سرزنش والدین به دلیل پول درآوردن از بچه بود.

این در حالی است که یک کاربر نوشته بود که انجام حرکات آکروباتیک در روسیه معمول است. البته این قضیه در روسیه هم جنجالی است، هرچند که برخی فکر می‌کنند چنین حرکاتی به رشد سریع‌تر بچه کمک می‌کند.

شماری از کاربران هم از این زوج انتقاد کردند که دور جنوب شرق آسیا راه افتاده‌اند و گدایی می‌کنند. اخیرا تعداد ساکنان کشورهای غربی که به کشورهای فقیر آسیایی سفر می‌کنند و پول سفرشان را هم همان‌جا کسب می‌کنند، افزایش یافته است.

موضوعات مرتبط