اردوغان 'ساقدوش' مسعود اوزیل، بازیکن تیم آلمان شد

  • 8 ژوئن 2019 - 18 خرداد 1398
پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.
ویدئو حضور آقای اردوغان در کنار عروس و داماد مورد توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه با حضور در مراسم عروسی مسعود اوزیل، فوتبالیست ترک‌تبار تیم ملی آلمان به او و همسرش تبریک گفت و در نقش ساقدوش داماد ظاهر شد. ویدئوی مربوط به حضور آقای اردوغان در جشن عروسی این فوتبالیست معروف با واکنش فراوان روبرو شده است.

مسعود اوزیل سال گذشته هم با انتشار عکسی از خودش در کنار آقای اردوغان موجب به راه افتادن جنجال در شبکه‌های اجتماعی شده بود.

مخالفان اقای اردوغان این فوتبالیست معروف را متهم کردند در دورانی که آقای اردوغان به علت سرکوب مخالفان و حرکت به سوی اقتدارگرایی مورد انتقاد جهانی قرار گرفته از او حمایت کرده است.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption سال گذشته عکسی که از اوزیل در کنار رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه منتشر کرد باعث انتقاد از او شد

مسعود اوزیل که در ۳۰ سالگی از تیم ملی آلمان و فوتبال بین‌المللی خداحافظی کرده گفته انتشار این عکس‌ها موجب بی‌احترامی و حملات نژادپرستانه علیه او در آلمان و حتی از سوی فدراسیون فوتبال این کشور شده است.

او با امینه گولز، دختر شایسته سابق ترکیه ازدواج کرده و مراسم عروسی مجللی را در یک هتل ساحلی در سواحل بسفر ترتیب داد که آقای اردوغان هم میهمان ویژه آن بود.

حق نشر عکس AFP
Image caption آقای اردوغان و همسرش میهمان وِیژه عروسی مسعود اوزیل و امینه گولز بودند

حضور آقای اردوغان در مراسم عروسی سلبریتی‌ها بی سابقه نیست. او به ویژه در ایام کارزارهای انتخاباتی با حضور در چنین مراسمی تلاش می‌کند بر محبوبیت مردمی خود بیفزاید.

اخبار مرتبط

حق نشر عکس Reuters
Image caption مراسم عروسی مجلل مسعود اوزیل در سواحل بسفر برگزار شد

موضوعات مرتبط