پخش زنده کنفرانس خبری یک وزیر پاکستان با فیلتر گربه

فعال شدن تصادفی یک نرم افزار: گوش‌های صورتی و سبیل گربه‌ای روی چهره سیاستمدار سرشناس پاکستانی در پخش زنده یک کنفرانس خبری حق نشر عکس PTI party's Facebook
Image caption فعال شدن تصادفی یک نرم افزار: گوش‌های صورتی و سبیل گربه‌ای روی چهره سیاستمدار سرشناس پاکستانی در پخش زنده یک کنفرانس خبری

پخش زنده کنفرانس خبری یکی از اعضای هیات دولت و عضو عالی‌رتبه حزب حاکم پاکستان، پس از آنکه فیلتر "چهره گربه" به طور اشتباهی روشن شد،‌ اسباب خنده و مسخره شد.

جمعه گذشته،‌ ۱۴ ژوئن،‌ شوکت علی یوسف‌زی در حال پاسخ دادن به سوالات خبرنگاران بود و این جلسه از صفحه فیسبوک حزب "تحریک انصاف" به شکل زنده پخش می‌شد که ناگهان به طور تصادفی تنظیمات دوربین موبایل تغییر کرد و فیلتر چهره گربه به کار افتاد.

کاربرانی که در حال تماشای این جلسه از طریق فیسبوک بودند،‌ بلافاصله در کامنت‌ها اشتباه پیش آمده را گوشزد کردند اما آقای یوسف‌زی،‌ بی‌خبر از همه چیز به سخنانش ادامه داد.

او بعدا گفت که این اشتباهی بوده که نباید خیلی جدی گرفت.

با فعال شدن فیلتر گربه،‌ روی چهره آقای یوسف‌زی و یکی دیگر از مسئولان که در کنار او نشسته بود،‌ گوش‌های صورتی رنگ و سبیل‌های گربه‌ای ظاهر شد.

حق نشر عکس AFP
Image caption کودکان پاکستانی در حال تماشای اسکرین شات از لحظه‌ای که فیلتر گربه فعال شده بود

این ویدئو که به طور زنده از فیسبوک حزب حاکم تحریک پاکستان (PTI) پخش می‌شد،‌ دقایقی طول کشید که از صفحه فیسبوک حذف شود.

مسئولان این حزب،‌ که در ایالت خیبر پختونخوای پاکستان در شمال غرب این کشور حزب حاکم محسوب می‌شود، "خطای انسانی" را عامل این حادثه اعلام کردند.

به گفته مسئولان حزب "همه اقدامات لازم انجام شده تا چنین حادثه ای در ‌آینده دیگر تکرار نشود."

البته برای آقای یوسف‌زی متاسفانه دیگر کار از کار گذشته است و تصویر او با گوش‌های صورتی در شبکه‌های اجتماعی به طور مکرر بازنشر شده است.

حق نشر عکس @_Mansoor_Ali
Image caption کاربران فیسبوک سعی کردند آقای یوسف زی را از اشتباه روی داده مطلع کنند

گروهی از کاربران درباره اینکه آقای یوسف‌زی چه "گربه ملوسی" شده نوشته‌اند و بعضی هم با بازنشر اسکرین شات نوشتند "میو میو..."

یک کاربر هم نوشته که چه خوب است که تصویر جلسات پارلمان کشورهای مختلف با این فیلتر پخش شود و پیشنهاد داده که "اول هم از پارلمان بریتانیا شروع شود."