بی‌بی‌سی فارسی برنامه کودک پخش می‌کند

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.
قد و نیم‌قد؛ برنامه ویژه بی‌بی‌سی فارسی برای کودکان

از این هفته تا آخر شهریور ۱۳۹۸ (زمان تعطیلات تابستانی) تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی هفته‌ای یک ساعت برنامه مخصوص کودکان پخش می‌کند.

این اولین بار است که تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی برنامه ویژه کودکان پخش می‌کند و مخاطب آن، خانواده‌هایی است که در پی برنامه‌های سرگرم‌کننده و آموزشی برای فرزندانشان هستند. ما تعدادی از برنامه‌های کودک بی‌بی‌سی را که دارای کیفیت بالا و حاصل سال‌ها تجربه در این زمینه هستند انتخاب کرده‌ایم تا کل اعضای خانواده بتوانند با هم تلویزیون تماشا کنند.

برنامه 'قد و نیم‌قد' که مجموعه‌ای از برنامه‌های دوبله‌شده مخصوص خردسالان و کودکان دبستانی است، پنجشنبه‌ها ساعت ۱۰ صبح (به وقت تهران و کابل) از این شبکه پخش می‌شود و تکرار آن جمعه‌ها ساعت چهار بعدازظهر است.

به گفته جین تیلور سردبیر برنامه‌های غیرخبری بی‌بی‌سی فارسی، این شبکه تا کنون برنامه‌ای مخصوص خانواده‌های دارای کودکان خردسال نداشته است و هدف از سفارش مجموعه 'قد و نیم‌قد' ارائه برنامه‌ای مناسب این بخش جامعه است.

Image caption در 'آشپزخانه جهانی من' کودکان غذاهای کشورهای مختلف دنیا را می‌پزند

آشپزی، کاردستی، حیوانات خانگی

مجموعه 'قد و نیم‌قد 'شامل پنج برنامه مخصوص کودکان است که هر هفته، قسمت‌هایی از سه تای آن‌ها پخش می‌شود.

در هر قسمت 'آشپزخانه جهانی من' یک کودک روش درست کردن غذایی از یک کشور دنیا، از ایتالیا و اسکاتلند گرفته تا جامائیکا و هند را آموزش می‌دهد.

برنامه‌های دیگر این مجموعه شامل آموزش کاردستی 'آقای خلاق'، 'ورزش در دنیای حیوانات' و 'آیا می‌دانید؟' است.

Image caption نیمه دوم هر قسمت مجموعه 'قد و نیم‌قد' به 'درمانگاه حیوانات' اختصاص دارد

نیمه دوم هر قسمت مجموعه 'قد و نیم‌قد' به برنامه درمانگاه حیوانات اختصاص دارد که در آن کودکان حیوانات خانگی‌شان را پیش دامپزشک می‌برند.

سردبیر برنامه‌های غیرخبری بی‌بی‌سی فارسی می‌گوید این مجموعه فعلاً تنها تا پایان تابستان پخش می‌شود؛ ولی این شبکه امیدوار است در صورت استقبال مخاطبان، چنین برنامه‌هایی را در آینده هم پخش کند.

موضوعات مرتبط