دستیار ارشد ملانیا ترامپ سخنگوی جدید کاخ‌سفید شد

استفانی گریشام تاکنون سخنگوی ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا بوده است حق نشر عکس SAUL LOEB/AFP/Getty
Image caption استفانی گریشام تاکنون سخنگوی ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا بوده است

استفانی گریشام، مدیر روابط‌عمومی ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا، از چند روز دیگر جایگزین سارا هوکابی سندرز، سخنگوی مستعفی کاخ‌سفید می‌شود. خانم سندرز که در دو سال گذشته بارها به علت نحوه ارتباطش با رسانه‌های آمریکا مورد انتقاد قرار گرفته بود گفته بعد از استعفاء به نزد خانواده‌اش در آرکانزاس بازخواهد گشت.

این خبر را روز سه‌شنبه (۲۵ ژوئن - چهارم تیر) ملانیا ترامپ در حساب رسمی توییتر خود علنی کرد و نوشت: "ما به کسی بهتر از استفانی نتوانستیم فکر کنیم".

قرار است خانم گریشام از هفته آینده کار خود را آغاز کند. با وجود اینُ طی چند ماه گذشته نقش سخنگوی کاخ سفید بسیار کمرنگ شده و اغلب خبرهای اصلی را خود آقای ترامپ به خبرنگاران می گوید و جلسات روزانه کاخ سفید با خبرنگاران هم یک سالی است که دیگر به طور روزانه برگزار نمی شود.

خانم گریشام که معاون رئیس دفتر ملانیا ترامپ هم هست از سال ۲۰۱۵ با خانواده ترامپ در ارتباط بوده و پس از ورود آنها به کاخ‌سفید به مدافع سرسخت بانوی اول در ارتباط با رسانه‌ها بدل شده بود.

در جریان دیدار اخیر ملانیا ترامپ از آفریقا، وقتی رسانه‌ها به یکی از لباس‌های بانوی اول نقد کردند و آن را نمادی از دوران استعماری سفیدان بر قاره سیاه ارزیابی کردند، خانم گریشام به شدت از رسانه های آمریکا انتقاد کرد و گفت مطبوعات به جای محتوای سفر ملانیا ترامپ تنها بر مد لباس او تمرکز کرده‌اند.