حبس ابد برای پناهجو عراقی متهم به تجاوز و قتل در آلمان

حق نشر عکس AFP/GETTY IMAGES
Image caption محلی که جسد سوزانا فلدمن پیدا شد گلپوش است

دادگاهی در آلمان یک جوان عراقی را که درخواست پناهندگی‌اش رد شد ه بود، به جرم تجاوز و قتل یک دختر ۱۴ساله به حبس ابد محکوم کرد.

علی بشار ۲۲ ساله، در دادگاه شهر ویسبادن اعتراف کرده است که سوزانا فلدمن را روز ۲۳ مه ۲۰۱۸ خفه کرده، اما گفته است که نمی داند چگونه این کار اتفاق افتاد.

جسد سوزانا فلدمن دو هفته بعد از این حادثه زمانی که آقای بشار به عراق برگشته بود پیدا شد.

این ماجرا باعث خشم گسترده در آلمان شد که در پی آن آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، خواستار اخراج سریع‌تر پناهجویانی شد که درخواست پناهندگی‌شان رد شده است.

قتل این دختر ۱۴ ساله به انتقادها از سیاست‌های مهاجرپذیری آنگلا مرکل دامن زد. آلمان در سال های اخیر با شمار فراوانی از مهاجران و پناهجویان روبه‌رو بوده است.

در سال ۲۰۱۵ میلادی بیش از یک میلیون مهاجر خودشان را به آلمان رساندند. این آمار در سال‌های بعدی کاهش پیدا کرده است.

دادستانی گفته است بشار، به سوزانا فلدممن در یک منطقه جنگلی در نزدیکی خط راه آهن تجاوز کرده و سپس زمانی او تهدید کرده که به پلیس خبر می دهد او را خفه کرده است. او سپس با استفاده از تلفن این دختر دانش آموز پیام هایی فرستاده که نشان دهد سوزانا تصمیم گرفته است به پاریس سفر کند.

بشار اتهام تجاوز سوزانا را رد کرده و گفته است که آنها رابطه جنسی داشته اند.

بیشتر بخوانید:

پناهجوی متهم به قتل دختر نوجوان آلمانی، در کردستان عراق پیدا شد

حق نشر عکس EPA
Image caption بشار علی در آغاز دادگاه روی خودرا با دستانش پوشیده بود

او گفته است سه ماه قبل از ماجرا با سوزانا آشنا شده بود و با او دست به دست هم راه می رفتند و به موسیقی گوش می دادند. او گفته است از سن سوزانا خبر نداشته است.

روز ۶ ژوئن ۲۰۱۸، پلیس با استفاده از اطلاعات یک پسربچه ۱۳ ساله افغان جسد سوزانا فلدمن را در یک حفره کم عمق که رویش با برگ و شاخه ها و خاک پوشیده شده بود کشف کرد، این پسربچه افغان با بشار در یک مرکز پناهجویان به سر می برد.

تا زمانی که جسد سوزانا فردمن پیدا شد بشار با خانواده اش به شهر اربیل عراق برگشته بودند و بشار در همان جا توسط نیروهای پلیس کردستان عراق دستگیر شد.

پلیس آلمان با انجام عملیاتی بشار را به آلمان انتقال داد.

قبل از قتل سوزانا فلدمن هم چند مورد مشابه در آلمان رخ داده بود که به بهت و خشم عمومی منجر شد.

در ماه مارس ۲۰۱۸ پناهجویی با نام حسین خاوری، به جرم تجاوز و قتل یک دختر دانشجو به نام ماریا لدنبرگ، به حبس ابد محکوم شد.

در ماه دسامبر ۲۰۱۷ هم یک مهاجر افغانستانی دستگیر شد چون پلیس گمان می‌برد او به دوست‌دختر ۱۵ساله‌اش در یک داروخانه آن‌قدر چاقو زد تا او را کشت.