آلبوم عکس؛ کشاورزانی که برای نجات خیار دریایی تلاش می‌کنند

در بسیاری از کشورهای خاور دور، خیار دریایی به دلیل خواصی که گفته می‌شود برای سلامتی دارد، کالایی گران است. در تامپولووه، دهکده کوچکی در جنوب غربی ماداگاسکار فعالیتی راه افتاده که هم کمکی برای اقتصاد محلی است و هم محیط زیست.

A sea cucumber farmer displays a handful of juvenile sea cucumbers before releasing them into an enclosure حق نشر عکس Tommy Trenchard

این دهکده، خانه اولین مزرعه خیار دریایی کشور است. کسب و کاری که زندگی افراد محلی که معمولا بیش از یک دلار در روز درآمد ندارند را تغییر داده است. فعالیتی که هم به جیب آن‌ها کمک می‌کند و هم به برداشتن فشار از روی موجودات دریایی.

The villagers in shallow water prepare to release a new batch of juvenile sea cucumbers into their pens حق نشر عکس Tommy Trenchard

خیار دریایی مثل ستاره دریایی و توتیای دریایی به گونه خارپوستان تعلق دارد و در اندازه‌ها و شکل‌های مختلف دیده می‌شود.

این موجودات روزها در گل و لای پنهان می‌شوند و شب‌ها به دنبال غذا می‌روند و نقش مهمی هم در اکوسیستم دارند.

در دهه‌های اخیر به دلیل صید بی‌رویه در آسیا تعداد خیارهای دریایی در نقاط مختلف دنیا کاهش چشمگیری داشته است.

Sea cucumber farmers secure the walls of their pen حق نشر عکس Tommy Trenchard

مزرعه‌های خیار دریایی در تامپولووه بخشی از یک برنامه حمایت از محیط زیست در این نقطه دورافتاده کشور هستند.

سال ۲۰۰۴ جمعیت محلی با کمک یک نهاد غیر دولتی بریتانیایی به نام "بلو ونچرز" تصمیم گرفتند که برای جلوگیری از کاهش سریع ماهی‌ها و اختاپوس‌ها در این آب‌های ساحلی کاری انجام دهند.

بیشتر بخوانید:

آن‌ها انجمنی تاسیس کردند و با مشارکت دهکده‌های محلی تلاش کردند ماهیگیری و محیط زیست آن منطقه را مدیریت کنند. آن‌ها مناطق حفاظت شده را "ولوندریاکه" نامیدند که در زبان وزوو به معنای "زندگی با دریا" است.

Bags of juvenile sea-cucumbers are acclimatised to the water temperature in the Bay of Assassins, before being released into pens. They will be harvested as adults in 9 months time. حق نشر عکس Tommy Trenchard

خیارهای دریایی کوچک را پیش از رها کردن در مزرعه با دمای آب دریا تطبیق می‌دهند. آن‌ها را ۹ ماه بعد که بالغ شدند، صید می‌کنند.

روستاییان، منطقه‌های "صید ممنوع" ایجاد کرده‌اند و همین طور مناطقی که در آن‌ها به طور موقت صید اختاپوس ممنوع شده است.

Sea cucumber farmers prepare to release new stock into their farms off the coast of Tampolove. حق نشر عکس Tommy Trenchard

آن‌ها جلوی استفاده از تورهای ریزبافت ماهیگیری را گرفته‌اند و همین طور ماهیگیری با استفاده از دینامیت و سیانید. ضمن این که در بعضی مناطق هم از گیاهان دریایی حمایت می‌شود.

از دیگر اقدامات آن‌ها می‌توان به ممنوعیت شکار جانوران خاصی مانند لاک‌پشت‌ها و دلفین‌ها اشاره کرد و همچنین محدودیت شکار گونه‌هایی دیگر.

Petain Xavier Faralahi, 22, works as a guard in the sea-cucumber fields. حق نشر عکس Tommy Trenchard

پتاین ژاویر فرالاهی ۲۲ ساله به عنوان نگهبان مزارع خیار دریایی در دهکده تامپولووه کار می‌کند.

شیفت کاری او ۱۲ ساعتی است و در این مدت مراقب است که خیارهای دریایی دزدیده نشوند. فرالاهی افتخار می‌کند که حفاظت از شش هزار خیار دریایی را به عهده دارد.

او می‌گوید: "عاشق کارم هستم. هم پول درمی‌آورم و هم به جامعه خدمت می‌کنم."

Sea cucumber farmers use torches to collect sea cucumbers from their pens. The harvest always takes place at night, when the creatures emerge from their resting places in the silt. حق نشر عکس Tommy Trenchard

صید خیارهای دریایی همیشه شب‌ها انجام می‌شود، زمانی که این موجودات از زیر گل و لای خارج می‌شوند.

A woman weighs sea cucumbers at night on scales in the shallow water off the coast of Tampolove. حق نشر عکس Tommy Trenchard

فقط خیارهای دریایی که بیشتر از ۴۰۰ گرم هستند، صید می‌شوند و بقیه به مزارع بازگردانده می‌شوند.

Buckets of sea cucumbers waiting to be weighed حق نشر عکس Tommy Trenchard

وینکه اودته ۲۷ ساله یکی از کسانی است که در شب‌های صید در مزارع کار می‌کند. او که قبلا صیاد اختاپوس بود از زمان آغاز پروژه در سال ۲۰۱۰ در مزارع کار می‌کند.

او می‌گوید: "این کار خیلی آسان‌تر از ماهیگیری و شکار اختاپوس است و من از حقوقم هم خیلی راضی هستم. همه ما حالا توانایی خرید بیشتری را داریم و من چیزهای زیادی برای خانه خریده‌ام؛ خیلی چیزها مثل صندلی، بشقاب و وسایل آشپزی"

حقوق عکس‌ها متعلق به صاحبان آن است

موضوعات مرتبط