در اتفاقی نادر، پاندای غول‌پیکر دو قلو به دنیا آورد

توله‌های دوقلو تازه بدنیا آمده همراه با مادرشان حق نشر عکس Reuters

یک خرس پاندای غول پیکر در باغ‌وحشی در بلژیک در زایمانی نادر، یک جفت توله به دنیا آورد.

باغ‌وحش "پایری دیازا" با اعلام این خبر در روز جمعه، تولد این توله‌ها را "بسیار نادر" خواند. این پانداهای دو قلو نر و ماده هستند.

به گفته مسئولین باغ‌وحش، روزهای اول پس از به دنیا آمدن این توله‌ها بسیار مهم و حیاتی است. مادر این توله‌ها که "هاآو هاآو" نام دارد به صورت روزانه تحت نظر کارکنان باغ‌وحش قرار دارد تا از اینکه او از توله‌ها خوب مراقبت می‌کند مطمئن شوند.

اریک دومب، موسس و رییس باغ‌وحش پایری دیازا در اطلاعیه‌ای نوشت: "تولد این دوقلوها خبر بسیار شگفت‌انگیزی است، خصوصا برای این نژاد از حیوانات که ادامه نسل‌شان در خطر است."

حق نشر عکس Getty Images

این توله‌ها روز پنجشنبه به دنیا آمدند و توله نر ۱۶۰ گرم وزن داشته و توله ماده دو ساعت پس از آن با وزن ۱۵۰ گرم به دنیا آمد.

کارکنان باغ‌وحش برای اینکه به مادر اجازه استراحت بدهند، به صورت نوبتی یکی از توله‌ها را در دستگاه مخصوصی که برای تولد حیوانات پس از تولد است می‌گذارند و توله را با شیشه شیر تغذیه می‌کنند.

حق نشر عکس Reuters

هاآو هاآو در ماه آوریل با لقاح مصنوعی باردار شد و این دو قلوها، توله‌های سوم و چهارمی هستند که این پاندای عظیم الجثه در باغ‌وحش بلژیک به دنیا می‌آورد.

هاآو هاآو به صورت ۱۵ ساله از چین به این باغ‌وحش بلژیکی قرض داده شده است.

حق نشر عکس Reuters

براساس آمار صندوق جهانی طبیعت، کمتر از ۲۰۰۰ پاندا در جهان باقی مانده است.

در سال ۲۰۱۶ اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت، وضعیت نژاد پانداهای غول‌پیکر را از در معرض خطر بودن به وضعیت آسیب‌پذیر تغییر داد.

حق نشر عکس Pairi Daiza Zoo