چند سال عمر می‌کنیم؟

امید به زندگی

امید به زندگی در سراسر جهان در حال افزایش است. افرادی که در سال ۲۰۱۶ بدنیا آمدند به طور متوسط از آنهایی که ۲۵ سال پیش متولد شدند، بیشتر عمر می‌کنند.

اگر می‌خواهید میانگین عمر افراد همسن و هم جنس خودتان را در کشوری که ساکن هستید بدانید، اطلاعات خود را در جدول پایین وارد کنید.

این جدول سال‌هایی را هم که سالم و سلامت زندگی خواهید کرد، محاسبه می‌کند.

میانگین امید به زندگی در جهان 72 سال است. این یعنی 70 سال برای مردها و 75 سال برای زنها. اما این میانگین به نسبت سن تغییر می کند. مثلا کسی که 69 سال دارد ممکن است به طور میانگین 17 سال دیگر عمر کند

امید به زندگی تعداد سال‌هایی است که انتظار می‌رود هر فرد بطور متوسط بر اساس سن، جنسیت و کشوری که در آن زندگی می‌کند عمر کند.

امید به زندگی ممکن است در سنین مختلف کاملا متغیر باشد چون بر اساس فعلی فرد محاسبه می‌شود.

مثلا امید به زندگی دختری که در سال ۲۰۱۶ در مکزیک بدنیا آمده ۷۹ سال است. با این حال امید به زندگی یک زن ۶۵ ساله در مکزیک در سال ۲۰۱۶ میلادی ۸۴ سال محاسبه می‌شود.

علت بالابودن امید به زندگی این زن این است که او به سن ۶۵ سال رسیده پس امید می‌رود که ۲۰ سال دیگر هم زنده بماند.

"چقدر در بقیه عمر سالم خواهید بود" بر این اساس محاسبه می‌شود که هر فرد چند سال از بقیه عمرش را در سلامت خواهد گذراند، با در نظر گرفتن معلولیت. این عدد بصورت درصدی از امید به زندگی برای باقیمانده عمر نشان داده می‌شود.

مطالعه جهانی بار بیماری‌ها که در سال ٢٠١٦ انجام شده، امید به زندگی را بر اساس شمار مرگ و میر در گروه‌های سنی متفاوت محاسبه کرده است.

موضوعات مرتبط