حراج یادگاریهای آخرین بازمانده تایتانیک

میلوینا دین
Image caption خانم دین دو سال پیش به یک خانه سالمندان خصوصی در همپشایر منتقل شد

آخرین بازمانده کشتی غرق شده مشهور تایتانیک قصد دارد اشیاء یادگاری باقی مانده از آن کشتی را به حراج بگذارد تا با آن هزینه اقامت در خانه سالمندان را بپردازد.

میلوینا دین، که 96 سال دارد، هنگام غرق شدن این کشتی در اقیانوس اطلس شمالی در سال 1912 تنها 9 هفته سن داشت.

او امیدوار است که بتواند با فروش این اجناس 3000 پوند جمع آوری کند. این اشیا شامل یک چمدان لباس است که مردم نیویورک پس از نجاتش به او هدیه دادند.

در این حراج نامه هایی که مادرش برای دریافت خسارت از "صندوق کمک به بازماندگان تایتانیک" دریافت کرده بود هم به فروش می رسند.

در این نامه نوشته شده که او هفته ای یک پوند، هفت شیلینگ، و شش پنس دریافت خواهد کرد.

چندین تصویر از تایتانیک از جمله تصویر کشتی در زمان ترک اسکله "وایت استار" در "ساوثمپتون" نیز به حراج گذاشته خواهد شد.

خانم دین دو سال پیش به یک خانه سالمندان خصوصی در "همپشایر" منتقل شد.

او در گفتگو با نشریه "ساثرن دیلی ایکو" گفته است: "بعد از شکستگی لگنم فکر می کردم دو هفته ای در خانه سالمندان خواهم ماند اما دچار عفونت شدم و الان دو سال است که اسنجا هستم. دیگر نمی توانم در خانه ام تنها زندگی کنم."

او همچنین گفته: "تصمیم گرفتم این اشیا را بفروشم که بتوانم هزینه خانه سالمندان را بپردازم. هر چیزی که فکر کنم پولی از آن در می آید، می فروشم."

هنگام غرق شدن کشتی تایتانیک خانواده دین در حال مهاجرت به ایالت کانزاس آمریکا بودند.

دوشیزه دین را هم در کیفی قرار داده، به همراه مادر و برادرش به خشکی رساندند. اما برترام، پدرش، یکی از 1500 کشته حادثه غرق شده تایتانیک بود.

حراج اشیای خانم دین روز شنبه در حراجی "هنری آلدریج و پسر" برگزار می شود. اندرو الدریج می گوید: "این چمدان بار احساسی زیادی دارد و شیء غیر معمولی است. این چمدان تجسم کمک هایی است که مردم نیویورک به بازماندگان حادثه تایتانیک کردند."

او می گوید: "به علاوه این شیء نشان می دهد که بازماندگان هنگام رسیدن به نیویورک چه وضعیتی داشتند. بسیاری از آنها همه چیز، حتی لباس تنشان را هم از دست داده بودند."

پس از مرگ باربارا دینتون، یکی دیگر از بازماندگان تایتانیک در سال گذشته، خانم دین، آخرین و تنها بازمانده از این کشتی است.