تایید اوباما توسط وزیر خارجه سابق جورج بوش

پاول
Image caption کالین پاول می گوید که باراک اوباما دارای شیوه رفتار و شخصیتی است که نشان می دهد توانایی رهبری آمریکا را دارد

کالین پاول، وزیر خارجه سابق آمریکا از باراک اوباما نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری این کشور، پشتیبانی کرده است.

کالین پاول که در اولین دولت جورج بوش رئیس جمهور آمریکا سمت وزیر خارجه را عهده دار بود سناتور اوباما را شخصیتی توصیف کرد که آمریکا را عوض خواهد کرد.

آقای پاول گفت باراک اوباما و جان مک کین هر دو شرایط اداره کشور را دارند ولی آقای اوباما برای مقابله با بحران اقتصادی کنونی، توانایی بیشتری دارد.

کالین پاول همچنین از حزب جمهوریخواه که خود عضو آن است به شدت انتقاد کرد و مبارزات انتخاباتی این حزب را منفی توصیف کرد.

وی افزود که سارا پی لین، که جان مک کین او را برای معاونت خود انتخاب کرده برای این که احتمالا رئیس جمهور آمریکا شود آمادگی ندارد.

جان مک کین گفت او از تصمیم "دوست دیرینه خود" متعجب نشده است.

وی یادآور شد که چند وزیر خارجه سابق که همه جمهوریخواه بوده اند، از جمله هنری کیسینجر و جیمز بیکر از او پشتیبانی کرده اند.

کالین پاول در دوره ریاست جمهوری جورج بوش پدر، رئیس ستاد مشترک آمریکا و در دوره ریاست جمهوری رونالد ریگان، مشاور امنیت ملی بود.

ریچل هاروی، خبرنگار بی بی سی در واشنگتن می گوید حمایت کالین پاول از باراک اوباما دارای اهمیت زیادی است و با توجه به این که حدود دو هفته بیشتر به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی نمانده موجب تقویت موقعیت سناتور اوباما خواهد شد.

خبرنگار بی بی سی می افزاید تصمیم کالین پاول بدون تامل و بررسی نبوده و او هم با سناتور اوباما و هم با جان مک کین مرتبا صحبت کرده و به دقت مبارزات انتخاباتی آنها را دنبال می کرد.

کالین پاول می گوید باراک اوباما دارای شخصیت و شیوه رفتاری است که نشان می دهد شرایط لازم برای رهبری آمریکا در آینده را دارد.