احتمال کاهش تعداد مهاجرین به استرالیا

مهاجر
Image caption استرالیا از مهاجرت کارگران ماهر به این کشور حمایت می کند

کریس اونز، وزیر مهاجرت استرالیا می گوید چنانچه بحران مالی جهانی موجب افزایش بیکاری شود، ممکن است استرالیا تعداد مهاجرین خارجی را کاهش دهد.

آقای اونز گفت تصمیم قطعی در این باره پس از انتشار آمار مالی 6 ماه اول سال جاری میلادی در ماه نوامبر، اتخاذ می شود.

در برنامه کنونی مهاجرت در سال جاری میلادی به 190 هزار نفر اجازه مهاجرت به استرالیا داده می شود. ولی آقای اونز می گوید این برنامه هنگامی تهیه شده بود که پیش بینی ها حاکی از رشد اقتصادی و کمبود کارگران ماهر بود و چنانچه وضعیت تغییر یابد تصمیمات مقتضی گرفته خواهد شد.

وزیر مهاجرت استرالیا خاطر نشان کرد که با توجه به کمکی که مهاجرین به اقتصاد این کشور می کنند، هرگونه تصمیمی درباره کاهش شمار مهاجرین، پیچیده و مشکل خواهد بود.

کریس اونز افزود: " ما می دانیم که آنها ( مهاجرین) مصرف می کنند، ملک می خرند و یک نقش مثبت در بودجه کشور دارند. بسیاری از کارگران ماهری که اکنون وارد استرالیا می شوند در بخش معدن کار می کنند که به ما اجازه می دهد صادرات خود را افزایش دهیم."

وزیر مهاجرت استرالیا خاطرنشان کرد که هنوز در استرالیا صنایعی هستند که نیاز زیادی به نیروی کار دارند و دولت قبل از هرگونه تصمیمی در باره تعداد مهاجرین وضعیت موجود اقتصادی را ارزیابی خواهد کرد.

در حال حاضر استرالیا شاهد افزایش مهاجرین از بریتانیا و زلاند نو به این کشور است.

اخیرا یک مقام دولت بریتانیا گفته بود که به دلیل وضعیت اقتصادی کنونی، احتمال دارد بریتانیا ناچار شود تعداد مهاجرین از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا به این کشور را کاهش دهد.

مطالب مرتبط