مک کین نتایج نظرسنجی ها را رد کرد

مک کین
Image caption مک کین از شایستگی سارا پیلن، معاون انتخاباتی اش دفاع کرده است

جان مک کین، کاندیدای حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، می گوید که فاصله او در افکار عمومی با باراک اوباما، رقیب دموکراتش کم تر شده است.

جدیدترین نظرسنجی مشترک روزنامه واشنگتن پست و شبکه خبری ای بی سی آمریکا نشان می دهد که جان مک کین در سطح ملی، حداقل 11 درصد از رقیب دموکراتش عقب است.

جان مک کین همچنین در هفته های اخیر در اکثر نظرسنجی هایی که در ایالت های حساسی مانند اوهایو و پنسیلوانیا انجام شده از باراک اوباما عقب افتاده است.

با این همه، جان مک کین در مصاحبه با شکبه خبری ان بی سی آمریکا، گفته است به اندازه ای که نظرسنجی ها نشان می دهند، باراک اوباما بر او برتری ندارد.

در همین رابطه، جدیدترین نظرسنجی مشترک خبرگزاری رویتر و سازمان تحقیقاتی زاگبی نشان می دهد که باراک اوباما فقط 5 درصد از جان مک کین پیشی گرفته است.

باراک اوباما هشدار داده که انتخابات ریاست جمهوری که قرار است روز چهارم نوامبر برگزار شود، بسیار فشرده خواهد بود. او طرفدارانش را تشویق کرده است که بدون توجه به نتایج نظرسنجی ها، به طور گسترده در انتخابات شرکت کنند.

دو کاندیدای اصلی ریاست جمهوری آمریکا در روزهای اخیر ایالت های غربی از جمله نیومکزیکو، کلورادو، نوادا و آیوا را به عرصه مبارزات خود تبدیل و در آن ها برای مردم سخنرانی کرده اند.

جان مک کین روز یکشنبه از سارا پیلن، معاون انتخاباتی خود تمجید کرد.

سارا پیلن که فرماندار آلاسکاست با انتقاد شدید افرادی مواجه است که او را فاقد تجربه و شایستگی معاونت رئیس جمهور می دانند.

اکثر کارشناسان سیاسی در آمریکا معتقدند که در صورت ادامه تمرکز مطبوعات و مردم آمریکا بر وضعیت نابسامان بازارهای مالی و اقتصاد این کشور، جان مک کین از شانس کمی برای شکست باراک اوباما برخوردار خواهد بود.

بر اساس نظرسنجی ها، حداقل دو سوم رای دهندگان در آمریکا بر این باورند که باراک اوباما بهتر خواهد توانست که اوضاع نابسامان اقتصادی آمریکا را سر و سامان دهد.

مطالب مرتبط