یک فرمانده ارشد طالبان در 'حمله موشکی آمریکا' کشته شد

iهواپیمای بدون سرنشین آمریکایی
Image caption ارتش آمریکا از هواپیماهای بدون سرنشین برای حمله موشکی به پاکستان از داخل خاک افغانستان استفاده می کند

مقامات پاکستان می گویند در جریان یک حمله موشکی به منطقه قبیله نشین وزیرستان جنوبی، دست کم 20 نفر از جمله یک فرمانده ارشد طالبان کشته شده اند.

به گفته این مقامات ظن آن میرود که این حمله توسط نیروهای آمریکایی صورت گرفته باشد.

گفته می شود این موشک از یک هواپیمای آمریکایی بدون سرنشین پرتاب شده است.

مقامات پاکستانی می گویند این موشک مجتمع متعلق به محمد عمر، از فرماندهان طالبان را هدف قرار داده و خانه او را کاملا ویران کرد.

چارلز هاویلاند، خبرنگار بی بی سی در اسلام آباد می گوید مقامات وزیرستان جنوبی و نیز شاهدان عینی می گویند موشک حدود نیمه شب از یک هواپیمای بدون سرنشین پرتاب شد و علاو ه بر خانه محمد عمر، دو خانه دیگر را هم کاملا خراب کرد.

دولت آمریکا اظهار نظری در این باره نکرده است.

با حمله اخیر، شمار کسانی که در حملات موشکی به وزیرستان شمالی و جنوبی در طی یک ماه گذشته کشته شده اند، به 100 نفر رسیده است.

آمریکا می گوید این حملات علیه شورشیان طرفدار طالبان است ولی خبرنگاران می گویند اطلاعات غلط سبب می شود که برخی مواقع در این گونه حملات غیرنظامیان کشته شوند.

آصف علی زرداری، رئیس جمهور پاکستان اخیرا گفته بود که نقض حاکمیت کشورش را تحمل نخواهد کرد.

این حملات، که گفته می شود توسط هواپیماهای بدون سرنشین امریکایی از داخل افغانستان صورت گرفته موجب افزایش تنش بین آمریکا و پاکستان شده است.

در هفته گذشته یک موشک زمین به زمین که گفته می شد توسط نیروهای آمریکایی از داخل خاک افغانستان پرتاب شده موجب کشته شدن دست کم 7 طلبه در یک مدرسه مذهبی در مناطق قبایلی وزیرستان در شمال پاکستان شد.

مطالب مرتبط