کلینتون: اوباما باید رئیس جمهوری آمریکا شود

باراک اوباما، نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از حزب دموکرات در حالی که تنها چند روز به موعد رای گیری مانده همراه با بیل کلینتون، رئیس جمهوری پیشین آمریکا در گردهمایی های تبلیغاتی شرکت کرده است.

این برای اولین بار است که بیل کلینتون در کنار اوباما حاضر می شود و به نفع او تبلیغ می کند. این حضور در فلوریدا صورت گرفت که برای هر دو نامزد انتخابات، از اهمیت خاصی برخوردار است.

هیلاری کلینتون، همسر آقای کلینتون مبارزات انتخاباتی پرشوری با آقای اوباما داشت اما در نهایت نتوانست نامزدی حزب دموکرات را به دست آورد.

آقای کلینتون گفته است که آینده آمریکا مطرح است و باراک اوباما باید رئیس جمهوری آتی این کشور باشد.

باراک اوباما روز گذشته یک آگهی انتخاباتی از برخی شبکه های تلویزیونی آمریکا پخش کرد که از سوی برخی این امر بی سابقه خوانده شده است. این آگهی تبلیغاتی نیم ساعته در بهترین ساعت از چند شبکه تلویزیونی پخش شد. این آگهی میلیون ها دلار هزینه داشته است.

جان مک کین، نامزد جمهوریخواهان در انتخابات امسال از هزینه های این آگهی انتقاد کرده است. آقای مک کین همچنین در آخرین روزهای تبلیغات انتخاباتی از توانایی های امنیتی و اقتصادی باراک اوباما انتقاد کرده است.

سناتور مک کین گفته است که آقای اوباما صلاحیت اراده کشور را ندارد و در صورت انتخاب، مالیات ها را افزایش خواهد داد.

هدف آقای اوباما از پخش این آگهی طولانی، جذب رای دهندگانی اعلام شده که هنوز درباره اینکه به چه نامزدی رای دهند، تصمیم گیری نکرده اند.

در حالی که تنها پنج روز تا چهارم نوامبر باقی مانده، سناتور اوباما در نظرسنجی ها از آقای مک کین جلو است.

مطالب مرتبط