کشته شدن 15 نفر در 'حمله موشکی آمریکا' به پاکستان

وزیرستان-آرشیو
Image caption در ماه های اخیر حملات موشکی متعددی به منطقه وزیرستان شده است

مقامات امنیتی پاکستان می گویند در جریان یک حمله موشکی که ظن آن می رود توسط نیروهای آمریکایی صورت گرفته دست کم 15 نفر در یک ناحیه قبیله نشین در نزدیکی مرز این کشور با افغانستان کشته شده اند.

موشک به دهکده علی میر، در منطقه وزیرستان شمالی اصابت کرده است.

به گفته این مقامات هدف حمله یکی از عمال طالبان بوده است.

گفته شده این شخص ابو کشا نام دارد که به احتمال تبعه عراق است ولی هوز معلوم نیست که در این حمله وی کشته شده یا نه.

ارتش آمریکا هنوز اظهار نظری در باره این حمله نکرده است.

با حمله اخیر، شمار کسانی که در ظرف یک ماه گذشته در اثر حمله موشکی به وزیرستان شمالی و جنوبی کشته شده اند به 115 نفر می رسد.

در ماه های اخیر ارتش آمریکا یه یک رشته حملات موشکی در این منطقه دست زده است. هدف این حملات شورشیان طرفدار طالبان بوده اند.

چهار روز قبل در جریان یک حمله موشکی به منطقه قبیله نشین وزیرستان جنوبی، دست کم 20 نفر از جمله یک فرمانده ارشد طالبان کشته شدند.

به گفته این مقامات ظن آن می رفت که این حمله توسط نیروهای آمریکایی صورت گرفته باشد.

گفته می شد این موشک از یک هواپیمای آمریکایی بدون سرنشین پرتاب شده است.

مقامات پاکستانی گفته بودند این موشک مجتمع متعلق به محمد عمر، از فرماندهان طالبان را هدف قرار داده و خانه او را کاملا ویران کرد.

چارلز هاویلاند، خبرنگار بی بی سی در اسلام آباد می گوید مقامات وزیرستان جنوبی و نیز شاهدان عینی می گویند موشک حدود نیمه شب از یک هواپیمای بدون سرنشین پرتاب شد و علاو ه بر خانه محمد عمر، دو خانه دیگر را هم کاملا خراب کرد.

آمریکا می گوید این حملات علیه شورشیان طرفدار طالبان است ولی خبرنگاران می گویند اطلاعات غلط سبب می شود که برخی مواقع در این گونه حملات غیرنظامیان کشته شوند.

مطالب مرتبط