مرگ 7 شورشی طالبان در 'حمله آمریکا'

وزیرستان-آرشیو
Image caption در ماه های اخیر حملات هوایی متعددی به طالبان شده است

شورشیان طرفدار گروه طالبان در نواحی مرزی افغانستان با پاکستان می گویند که هفت نفر از پیکارجویان آن ها در یک حمله هوایی که توسط نیروهای آمریکایی در افغانستان انجام شده، کشته شده اند.

یک سخنگوی این شورشیان به بی بی سی گفته است که این حمله در ولایت ننگرهار در افغانستان که نزدیک به مرز پاکستان است، رخ داده است.

در همین رابطه، مقام های پاکستانی در شمال غرب این کشور گفته اند که جت های نیروی هوایی پاکستان مواضع طالبان در منطقه قبیله ای باجور را بمباران کرده اند.

به گفته مقام های پاکستانی، آن حمله دست کم 13 کشته برجای گذاشت.

روز جمعه (7 نوامبر) یک حمله موشکی که به آمریکا نسبت داده شد، شماری از افرادی که اعضای گروه طالبان اعلام شده اند را در وزیرستان شمالی به قتل رساند.

این در حالیست که دولت پاکستان می گوید که در عملیات کنونی ارتش علیه شورشیان در مناطق قبیله نشین تا کنون حدود 1500 شورشی و 70 تن از قوای دولتی جان خود را از دست داده اند.

دولت پاکستان که از سوی آمریکا برای اقدام نظامی علیه شورشیان طالبان در خاک خود تحت فشار است، در هفته های گذشته به عملیات گسترده ای علیه آن ها دست زده است.

ارتش آمریکا به طور یک جانبه حملات هوایی متعددی علیه شورشیان طالبان و حامیان آن ها انجام داده است تا از ادامه عملیات مرگبار آن ها در افغانستان جلوگیری کند.

آمریکا می گوید حملات هوایی این کشور علیه شورشیان طرفدار طالبان است، ولی خبرنگاران می گویند اطلاعات غلط سبب می شود که برخی مواقع در این گونه حملات غیرنظامیان کشته شوند.

مطالب مرتبط