مک کین: من رئیس جمهوری می شوم

مبارزات انتخاباتی در آمریکا برای تعیین رئیس جمهوری جدید این کشور در حالی به روزهای پایانی خود رسیده که جان مک کین، نامزد جمهوریخواهان در این انتحابات در ایالت اوهایو به رای دهندگان گفته است که علی رغم اینکه در نظرسنجی ها از باراک اوباما عقب تر است اما در انتخابات پیروز خواهد شد.

طبق نظرسنجی ها باراک اوباما، نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری از آقای مک کین پیش است. او همچنین در برخی ایالات کلیدی از رقیب جمهوریخواه خود جلو است اگرچه آقای اوباما نیز گفته است که نظرسنجی ها می توانند اشتباه باشند.

به گمان بسیاری، پیروزی باراک اوباما فصل جدیدی را در تاریخ آمریکا می گشاید.

آخرین نظرسنجی ها همچنین حاکی از آن است که هنوز چهارده درصد رای دهندگان آمریکایی در مورد این که به چه نامزدی رای دهند، تصمیم گیری نکرده اند که این افراد می توانند در نتیجه انتخابات سرنوشت ساز باشند.

اگر این افراد در انتخابات شرکت کنند و در ایالت های مهمی چون فلوریدا، اوهایو و پنسلوانیا به جان مک کین رای دهند، این مساله می تواند سرنوشت انتخابات را به نفع آقای مک کین تغییر دهد.

پیش بینی شده که حدود یکصد و سی میلیون آمریکایی در انتخابات ریاست جمهوری امسال شرکت می کنند که این بالاترین میزان شرکت در انتخابات از سال 1960 به این سو است.