تبرئه سارا پی لین از اتهام سوء استفاده از قدرت

نتایج یک تحقیق درباره سارا پی لین، فرماندار آلاسکا و نامزد جمهوریخواهان برای سمت معاونت ریاست جمهوری آمریکا او را از اتهام سوء استفاده از قدرت تبرئه کرده است.

این تحقیق که توسط یک بازرس مستقل صورت گرفته خاطرنشان می کند که خانم پی لین قانون شکنی نکرده است.

خانم پی لین طی ماه های اخیر همراه با جان مک کین، نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری در فعالیت های انتخاباتی حضور یافته است.

پیش از این یک کمیته تحقیق در مجلس قانونگذاری آلاسکا نتیجه گیری کرده بود که سارا پی لین فرماندار این ایالت از اختیارات خود برای اخراج یک کمیسر ایمنی عمومی سوءاستفاده کرده است.خانم پی لین متهم به اخراج یک مقام ارشد ایالتی به نام والتر مونگان در ارتباط با یک نزاع خانوادگی شده بود.

ادعا شده بود که فرماندار آلاسکا این کمیسر را به خاطر خودداری از اخراج یک مامور پلیس ایالتی که شوهر خواهر سابق خانم پی لین بود از کار برکنار کرده است. خانم پی لین گفته بود که والتر مونگان، کمیسر ایمنی عمومی، را در ماه ژوئیه به خاطر اختلاف بر سر بودجه برکنار کرده بود.

والتر مونگان گفته بود به این دلیل از کار برکنار شده که در مقابل فشار برای اخراج مایک ووتن، مامور پلیس ایالتی، مقاومت کرده بود. آقای ووتن شوهر سابق خواهر خانم پی لین بود.

مایک ووتن بر سر سرپرستی فرزندان و طلاق دچار اختلافی شدید با همسر سابقش بوده است.

مطالب مرتبط