اخراج یک خانواده فلسطینی از خانه خود در بیت المقدس

پلیس اسرائیل یک خانواده فلسطینی را علی رغم اعتراض های بین المللی از خانه خود در بیت المقدس شرقی بیرون کرده است.

اخراج خانواده الکرد که بیش از پنجاه سال است در این خانه زندگی کرده اند به دستور دادگاه عالی اسرائیل در حالی که تنها دو روز به زمان برگزاری انتخابات شهرداری بیت المقدس مانده، صورت می گیرد.

این اقدام اسرائیل با اعتراض دیپلمات های خارجی و کاندولیزا رایس، وزیر امور خارجه آمریکا روبرو شده است.

یک مشاور محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی نیز گفته است که این اقدام اسرائیل به روند صلح خاورمیانه آسیب جدی وارد می کند.

در ماه ژوئیه امسال، دادگاه عالی اسرائیل به نفع مهاجران اسرائیلی رای داد که در بخشی از این ساختمان زندگی می کنند و مدعی مالکیت بر تمام ساختمان هستند.

خانواده الکرد می گوید مدارک یهودیان مبنی بر تملک ساختمان جعلی و ساختگی است.

یک مشاور نخست وزیر دولت خودگردان فلسطینی این اقدام اسرائیل را دزدی خواند و گفت که اسرائیل درصدد اخراج کلیه فلسطینیان ساکن در منطقه شیخ جراح در بیت المقدس شرقی است.

نیروهای امنیتی برای بیرون راندن این خانواده و گروهی از فعالان صلح بین المللی که در خانه جمع شده بودند وارد عمل شد و خانه را به محاصره خود در آورد. پلیس به جمعیت خشمگین فلسطینی اجازه نزدیک شدن به محل را نمی داد.

دیپلمات های خارجی که بسیاری از آنها در منطقه شیخ جراح زندگی می کنند طی ماه های اخیر از این خانواده فلسطینی حمایت کرده بودند.

بیت المقدس شرقی در سال 1967 در جنگ اعراب با اسرائیل به تصرف اسرائیل در آمد. دولت اسرائيل در سال ۱۹۸۱ بيت المقدس شرقی را به خاک خود ضمیمه ساخت، اما جامعه جهانی این امر را به رسمیت نشناخته است.

مطالب مرتبط