افراد ناشناس امدادگر آمریکایی را در پاکستان کشتند

پلیس پیشاور
Image caption فعالیت اسلامگرایان تندرو، ایالت سرحد شمال غرب را نا امن ساخته است

افراد مسلح ناشناس یک امدادگر آمریکایی را در ایالت نا امن سرحد شمال غرب پاکستان کشته اند.

روز چهارشنبه، 12 نوامبر (22 آبان)، پلیس ایالت سرحد شمال غرب پاکستان اعلام کرد که کارمند آمریکایی یک سازمان امدادرسانی هنگامی که همراه راننده خود عازم شهرک دانشگاهی، واقع در حومه شهر پیشاور مرکز این ایالت بود به ضرب گلوله افراد ناشناس کشته شد.

در این حمله، راننده پاکستانی این امدادگر نیز به دست مهاجمان به قتل رسیده است.

شهرک دانشگاهی یکی از مناطق مرفه شهر پیشاور محسوب می شود و دفتر سازمان امدادرسانی در این شهرک واقع شده است.

سخنگوی سفارت آمریکا در اسلام آباد، پایتخت پاکستان، قتل شهروند آمریکایی در این حمله را تایید کرده و پلیس محلی نیز گفته است که وی در اجرای یک طرح رفاهی در منطقه آشوب زده قبیله نشین پاکستان فعالیت داشت.

Image caption روز چهارشنبه پیشاور شاهد بمب گذاری انتحاری نیز بوده است

هنوز هویت قربانی این حمله مسلحانه اعلام نشده است.

ایالت سرحد شمال غرب پاکستان، واقع در مرز این کشور و افغانستان و در مجاورت منطقه قبیله نشین پاکستان از مراکز فعالیت تندروهای اسلامگرا در این کشور محسوب می شود.

گفته می شود که افراد مسلح وابسته به طالبان و القاعده بر بخش های وسیعی از این مناطق مسلط هستند و از حمایت برخی قبایل و گروه های محلی برخوردار می شوند.

اگرچه ماموران دولتی و نظامی پاکستان بارها هدف حمله افراد مسلح قرار گرفته و کشته یا ربوده شده اند، اما موارد حمله به شهروندان خارجی در این مناطق نادر بوده است.

با اینهمه، در ماه اوت سال جاری، افراد مسلح به اتومبیل حامل یک دیپلمات آمریکایی در شهر پیشاور حمله کردند اما در این حمله، به او آسیبی نرسید.

روز چهارشنبه همچنین گزارش شد که یک انفجار انتحاری در پیشاور سه نفر را کشته و تعدادی دیگر را زخمی کرده است.

این انفجار در جریان مراسم پایانی یک مسابقه ورزشی در استادیوم پیشاور روی داد که تعدادی از مقامات ارشد محلی در آن حضور داشتند.

مطالب مرتبط