سرباز عراقی نظامیان آمریکایی را کشت

انفجار در بغداد - سربازان آمریکایی و عراقی
Image caption نیروهای امنیتی عراقی و سربازان آمریکایی از محل انفجار روز گذشته در بغداد بازدید می کنند

گزارش ها حاکی است که یک سرباز عراقی در جریان عملیات نظامی در شهر موصل در شمال این کشور دست کم دو نظامی آمریکایی را به ضرب گلوله کشته و شش سرباز دیگر را مجروح کرده است.

یکی از سخنگویان ارتش آمریکا در عراق گفت که این حادثه در جریان عملیات گشت مشترک ارتش آمریکا و ارتش عراق در موصل رخ داده است. او گفت سرباز عراقی به همراهنش در این گشت تیراندازی کرده و بعد اسلحه را به طرف خودش نشانه رفته است.

او گفت که ارتش آمریکا همچنان در این باره تحقیق می کند.

تیراندازی در بخش زنجیلی موصل که در زمان درگیری ها میان شورشیان و نیروهای آمریکایی صحنه خشونت های پی در پی بود، رخ داده است.

اندرو نورت، گزارشگر بی بی سی در بغداد می گوید که پیش از این نیز اتفاق افتاده بوده است که سربازان عراقی بر علیه نظامیان آمریکایی که با آنها همکاری داشته اند، اقدام کنند اما حادثه امروز (12 نوامبر)، بدترین نمونه از این دست حوادث بوده است.

در تحولی دیگر در عراق، پلیس این کشور گفته است که در شرق بغداد دو بمبگذاری رخ داده است که منجر به مرگ دست کم دوازده تن و مجروح شدن 60 تن دیگر شده است.

بمبگذاری در دو خودرو در بخش شیعه نشین بغداد رخ داده است.

گزارشگر بی بی سی می گوید که برخی معتقدند که بمبگذاری های اخیر (سه روز پیاپی)، در جهت تضعیف مذاکرات امنیتی میان دولت عراق با آمریکایی ها صورت گرفته است.

در کل امنیت عراق پس از عملیات گسترده نظامی آمریکا و عراق، کاهش یافته است اما در هفته های اخیر شماری حملات رخ داده است که ضریب اطمینان مردم عراق را پایین آورده است.

مطالب مرتبط