ایران ربوده شدن کشتی باربری خود را تایید کرد

حمله راهزنان دریایی
Image caption دزدان دریایی در سال جاری به بیش از نود کشتی حمله کرده اند

منابع رسمی ایران خبر ربوده شدن یک فروند کشتی باری عازم این کشور در آبهای ساحلی سومالی را تایید کرده اند.

در پی انتشار گزارش هایی حاکی از ربوده شدن یک فروند کشتی باربری ایران در آبهای شرق سومالی، خبرگزاری دولتی ایران (ایرنا) در روز چهارشنبه، 19 نوامبر (29 آبان)، به نقل از مجید انسان نجیب، مدیر امور دریایی کشتیرانی جمهوری اسلامی، گزارش کرد که "کشتی ربوده شده در سواحل شرقی سومالی در اجاره کشتیرانی جمهوری اسلامی بوده است."

به گفته کاپتیان انسان نجیب، این کشتی دیلایت نام دارد و متعلق به یک شرکت هنگ کنگی و تحت پرچم هنگ کنگ است و هنگام حمل سی و شش هزار تن گندم از اروپا به ایران ربوده شد.

وی افزوده است که کشتی بیست و پنج خدمه دارد و در حال حاضر، دزدان دریایی آن را به سوی سواحل شرقی سومالی هدایت می کنند.

Image caption جنگ داخلی زمینه ساز نا امنی در آبهای ساحلی سومالی بوده است

مجید انسان نجیب گفت که کشتی ربوده شده یا ربایندگان آن ارتباطی با کشتیرانی جمهوری اسلامی برقرار نکرده اند.

پیشتر،حسن قشقاوی، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی، گفته بود که این وزارتخانه گزارش مربوط به ربودن یک کشتی باری ایرانی در نزدیکی سواحل سومالی را از طریق خبرگزاری چین دریافت کرده و سرگرم بررسی آن است.

سخنگوی وزارت خارجه گفته بود که هدف از ربودن کشتی های تجاری در سواحل سومالی عمدتا باجگیری بوده و "قدرت های نظامی دریایی" را به دلیل آنچه که بی تفاوتی در قبال اینگونه حوادث می خواند مورد انتقاد قرار داد.

وی گفت: "توقعی که از دولت های بزرگ مدعی داشتن پیکره دریایی قدرتمند می رود این است که نسبت به این پدیده بی تفاوت نباشند."

به گفته ایرنا، این دومین مورد از ربوده شدن یک کشتی ایرانی در آبهای سواحل شرقی آسیاست و گزارش های اولیه حکایت از آن دارد که این کشتی حامل محموله گندم به مقصد ایران بوده است.

در ماه اوت سال جاری یک کشتی ایرانی به نام دیانت در آبهای سومالی ربوده و چند هفته بعد آزاد شد اما مقامات ایرانی در مورد چگونگی آزادی این کشتی و باج احتمالی به ربایندگان جزئیاتی انتشار ندادند.

پیشتر دفتر دریانوردی بین المللی گفته بود که یک کشتی حامل سی و شش تن گندم به مقصد بندر عباس در ایران هنگام عبور از خلیج عدن توسط راهزنان دریایی ربوده شده است و یکی از فرماندهان ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا مستقر در بحرین هم اظهار کرده بود که این کشتی دارای پرچم هنگ کنگ بود.

نا امنی در آبهای سومالی

سواحل سومالی در ماه های اخیر شاهد موارد متعدد دزدی دریایی بوده و با وجود حضور ناوهای جنگی کشورهای عضو ناتو، ربودن کشتی ها در این منطقه شدت گرفته است و تنها در روز سه شنبه این هفته، گزارش هایی از ربوده شدن سه فروند کشتی در این منطقه انتشار یافت.

به گفته دفتر دریانوردی بین المللی، شمار کشتی هایی که از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون در سواحل سومالی و خلیج عدن، واقع در سواحل شمالی سومال، ربوده شده به نود و پنج فروند رسیده است.

خلیج عدن بین یمن و سومالی و در دهانه دریای سرخ (بحر احمر) واقع شده و کشتی هایی از طریق کانال سوئز بین بنادر خلیج فارس و اقیانوس هند و مقصد های اروپایی رفت و آمد می کنند از این خلیج می گذرند.

Image caption نیروی دریایی هند از درگیری با مهاجمان سومالیایی خبر داده است

بخش عمده ای از نفت صادراتی کشورهای حوزه خلیج فارس از این مسیر عبور می کند و اوایل این هفته، یک تانکر عظیم نفتی عربستان سعودی که حامل نفت صادراتی این کشور به ارزش یکصد میلیون دلار بود توسط دزدان دریایی سومالیایی ربوده شد و انتظار می رود ربایندگان برای آزادی کشتی و خدمه آن، خواستار دریافت مبلغ کلانی شوند.

همزمان، نیروی دریایی هند از غرق یک فروند قایق متعلق به دزدان دریایی در خلیج عدن خبر داده است.

به گفته منابع هندی، یک ناوچه این کشور که عضو نیروی بین المللی مقابله با راهزنی دریایی در سواحل منطقه است در این منطقه هدف حمله سه فروند قایق تندرو حامل افراد مسلح قرار گرفت و به سوی آنها آتش گشود.

با واکنش این ناوچه هندی، مهاجمان از محل گریختند و ملوانان هندی بعدا یکی از قایق ها را که بدون سرنشین رها شده بود در نزدیکی ساحل یافتند.

سومالی از اواخر دهه 1970 گرفتار بحران سیاسی و از اواسط دهه 1980 در گیر جنگ داخلی به سرکردگی رهبران قبایل و گروه های رقیب بوده و عملا حکومت مرکزی واحد و مقتدر نداشته است.

در سال 2006، دولت انتقالی سومالی با حمایت نیروهای نظامی اتحادیه آفریقا، به خصوص واحدهای ارتش اتیوپی، توانست پایتخت را به تصرف در آورد اما درگیری داخلی همچنان ادامه داشته و اختلاف بین رهبران دولت انتقالی در ماه های اخیر تنش در صحنه سیاسی را افزایش و امید به بازگرداندن امنیت به این کشور را کاهش داده است.

با توجه به ناتوانی دولت سومالی در برقراری امنیت در مرزهای آبی خود، آب های ساحلی این کشور به محلی برای راهزنی دریایی تبدیل شده است.

مطالب مرتبط