ایران ربوده شدن کشتی خود را بررسی می کند

راهزنان دریایی سومالی
Image caption حملات راهزنان دریایی در سواحل سومالی شدت گرفته است

دولت ایران نسبت به خبر ربوده شدن یک فروند کشتی باری ایرانی واکنش نشان داده است.

روز چهارشنبه، 19 نوامبر (29 آبان)، حسن قشقاوی، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی، گفت که این وزارتخانه گزارش مربوط به ربودن یک کشتی باری ایرانی در آبهای اقیانوس هند در نزدیکی سواحل سومالی را دریافت کرده و سرگرم بررسی آن است.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایران - ایرنا - آقای قشقاوی گفته است که این خبر را از طریق خبرگزاری چین دریافت کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه گفت که هدف از ربودن کشتی های تجاری در سواحل سومالی عمدتا باجگیری بوده و "قدرت های نظامی دریایی" را به دلیل آنچه که بی تفاوتی در قبال اینگونه حوادث می خواند مورد انتقاد قرار داد.

وی گفت: "توقعی که از دولت های بزرگ مدعی داشتن پیکره دریایی قدرتمند می رود این است که نسبت به این پدیده بی تفاوت نباشند."

به گفته ایرنا، این دومین مورد از ربوده شدن یک کشتی ایرانی در آبهای سواحل شرقی آسیاست و گزارش های اولیه حکایت از آن دارد که این کشتی حامل محموله گندم به مقصد ایران بوده است.

در ماه اوت سال جاری یک کشتی ایرانی به نام دیانت در آبهای سومالی ربوده و چند هفته بعد آزاد شد اما مقامات ایرانی در مورد چگونگی آزادی این کشتی و باج احتمالی به ربایندگان جزئیاتی انتشار ندادند.

پیشتر دفتر دریانوردی بین المللی گفته بود که یک کشتی حامل سی و شش تن گندم به مقصد بندر عباس در ایران هنگام عبور از خلیج عدن توسط راهزنان دریایی ربوده شده است.

در این گزارش آمده بود که کشتی ربوده شده در هنگ کنگ به ثبت رسیده بود و دارای بیست و پنج خدمه بود.

به نقل از یکی از فرماندهان ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا مستقر در بحرین هم گزارش شده بود که این کشتی دارای پرچم هنگ کنگ بوده اما توسط خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران اداره می شود.

نا امنی در آبهای سومالی

سواحل سومالی در ماه های اخیر شاهد موارد متعدد دزدی دریایی بوده و با وجود حضور ناوهای جنگی کشورهای عضو ناتو، ربودن کشتی ها در این منطقه شدت گرفته است و تنها در روز سه شنبه این هفته، گزارش هایی از ربوده شدن سه فروند کشتی در این منطقه انتشار یافت.

Image caption جنگ داخلی زمینه ساز نا امنی در آبهای ساحلی سومالی بوده است

به گفته دفتر دریانوردی بین المللی، شمار کشتی هایی که از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون در سواحل سومالی و خلیج عدن ربوده شده به نود و پنج فروند رسیده است.

اوایل این هفته، یک تانکر عظیم نفتی عربستان سعودی به نام ستاره سیروس که حامل نفت خام عربستان به ارزش یکصد میلیون دلار بود توسط دزدان دریایی سومالیایی ربوده شد و انتظار می رود ربایندگان برای آزادی کشتی و خدمه آن، خواستار دریافت مبلغ کلانی شوند.

همزمان، نیروی دریایی هند از غرق یک فروند قایق متعلق به دزدان دریایی در خلیج عدن خبر داده است.

به گفته منابع هندی، یک ناوچه این کشور که عضو نیروی بین المللی مقابله با راهزنی دریایی در سواحل منطقه است در این منطقه هدف حمله سه فروند قایق تندرو حامل افراد مسلح قرار گرفت و به سوی آنها آتش گشود.

با واکنش این ناوچه هندی، مهاجمان از محل گریختند و ملوانان هندی بعدا یکی از قایق ها را که بدون سرنشین رها شده بود در نزدیکی ساحل یافتند.

سومالی از اواخر دهه 1970 گرفتار بحران سیاسی و از اواسط دهه 1980 در گیر جنگ داخلی به سرکردگی رهبران قبایل و گروه های رقیب بوده و عملا حکومت مرکزی واحد و مقتدر نداشته است.

در سال 2006، دولت انتقالی سومالی با حمایت نیروهای نظامی اتحادیه آفریقا، به خصوص واحدهای ارتش اتیوپی، توانست پایتخت را به تصرف در آورد اما درگیری داخلی همچنان ادامه داشته و اختلاف بین رهبران دولت انتقالی در ماه های اخیر تنش در صحنه سیاسی را افزایش و امید به بازگرداندن امنیت به این کشور را کاهش داده است.

با توجه به ناتوانی دولت سومالی در برقراری امنیت در مرزهای آبی خود، آب های ساحلی این کشور به محلی برای راهزنی دریایی تبدیل شده است.

مطالب مرتبط