پلیس با تظاهر کنندگان تایلندی رو در رو شد

تظاهر کنندگان
Image caption تظاهرکنندگان مخالف دولت می گویند حاضر به مذاکره نیستند

در تایلند در شرایطی که تلاش مقام های این کشور برای پایان دادن به محاصره چند روزه فرودگاه های این کشور ادامه دارد، معترضان نیروهای پلیس را وادار کرده اند یک پست بازرسی دیگر را نیز تخلیه و ترک کند.

درگیری در فرودگاه بین المللی سووارنابومی، با وجود تلاش پلیس برای ممانعت از ورود معترضان بیشتر، بدون خشونت پایان یافت.

اما معترضان می گویند تا زمانی که سوکاچی وونگساوات، نخست وزیر تایلند استعفا نکند به اعتراض خود پایان نخواهند داد. آقای وونگساوات تا کنون حاضر به استعفا نشده است.

در دو فرودگاه سووارنابومی و دان موانگ شرایط، که نیروهای ضد دولتی "ائتلاف مردم برای دموکراسی" کنترل آن را در اختیار گرفته اند، اضطراری اعلام شده است.

آقای سوماچی در روز جمعه و در یک سخنرانی تلویزیونی قول داد که این مناقشه بطور صلح آمیز به پایان برسد و گفت مقابله با تظاهرکنندگان ضد دولت با مذاکره حل خواهد شد.

با این حال سوندی لیمتونگول، رهبر معترضان به آنها گفتع با وجود ابراز تعهد نخست وزیر این کشور به مذاکره، در هیچ مذاکره ای شرکت نخواهد کرد.

نیروهای کمکی پلیس در چند موقعیت در این فرودگاه ها که حداقل 2000 نفر در پشت سنگ رو سیم خاردار مخفی شده اند، مستقر شده است.

در اثر محاصره فرودگاه ها هزاران مسافر در بانکوک سرگردان مانده اند و مقام های دولتی می گویند انی شرایط هر روز میلیونها دلار به درآمد ناشی از توریسم تایلند ضرر خواهد زد.

خطوط هوایی انتقال مسافران از یک پایگاه هوایی در 150 کیلومتری این شهز آغاز کرده اند اما بر اساس گزارش ها این پروازها به سردرگمی و تاخیر بیشتر منجر شده اند.

مطالب مرتبط