پخش کنندگان تصاویر آزار جنسی کودکان دستگیر شدند

اینترنت

پلیس استرالیا دست کم نوزده مرد را متهم کرده است که تصاویری از آزار جنسی کودکان را در یک شبکه اینترنتی با همتایان خود رد و بدل می کرده اند.

بالغ بر پانصد هزار عکس و پانزده هزار ویدئو از آزار جنسی کودکان در این شبکه دست به دست می شده است و پلیس فدرال استرالیا گفته است دستگیری های دیگری نیز انجام خواهد گرفت.

این شبکه از هفتاد کشور عضو دارد و کودکانی که از آنها در حالات خلاف اخلاق و همچنین در حین آزار جنسی تصویر برداری شده است از ملیت های مختلف جهان هستند.

برخی از ویدئوها مربوط به کودکان بسیار خردسال و حتی دوازده ماهه می شود؛ آزار جنسی برخی از این کودکان دو ساعت ادامه داشته است.

اندرو کالوین، معاون رئیس پلیس استرالیا به خبرنگاران گفت: "باید بگویم تصاویری که کشف کرده ایم بدترین تصاویری بوده که پلیس فدرال استرالیا با آن برخورد کرده است."

سال گذشته پلیس برزیل، پلیس استرالیا را از ارتباط چند مرد در استرالیا با این شبکه جهانی مطلع کرد و همین باعث شد که تحقیقات پلیس استرالیا آغاز شود.

نجات کودکان

استرالیایی ها گفته اند که اطلاعاتی که توسط پلیس برزیل در اختیار "اینترپل"، شبکه بین المللی پلیس، قرار گرفته است به ردیابی بیش از دویست مظنون در هفتاد کشور جهان کمک کرده است.

پلیس استرالیا می گوید دست کم دو کودک به خاطر تحقیقاتی که صورت گرفته است، نجات یافته اند.

نیک برایانت، گزارشگر بی بی سی در سیدنی استرالیا می گوید که با این که شناسایی کودکانی که مورد آزار قرار گرفته اند، دشوار است، به نظر می رسد که آنها بیشتر اهل کشورهای شرق اروپا، آمریکای شمالی و جنوبی بوده اند.

19 مردی که در حال حاضر در بازداشت پلیس فدرال استرالیا هستند، متهم اند که از طریق اینترنت و عضویت در شبکه ای از کودک آزاران به تصویر خلاف اخلاق از کودکان و همچنین آزار آنها دسترسی داشته اند.

شبکه های اینترنتی که مورد استفاده کودکان آزاران است، به آنها این امکان را می دهد که بدون این که لازم باشد به یک سرور مرکزی مراجعه کنند و احیانا با فیلترهای اینترنتی مواجه شوند، با یکدیگر تصویر رد و بدل کنند.

شرکت های عرضه کننده خدمات اینترنتی برای جلوگیری از نمایش تصاویر خلاف اخلاق و به ویژه آزار جنسی، سرورهای مرکزی خود را به فیلتر مجهز می کنند؛ افرادی که به دنبال تصاویر نامطلوب از کودکان هستند با اجتناب از این فیلترها و استفاده از شبکه های موسوم به "همتا به همتا" می توانند تقریبا از ردیابی پلیس در امان باشند.

اما "نیل گوگن"، از پلیس فدرال استرالیا گفت که ماموران پلیس راههایی برای "نفوذ به این گونه شبکه ها می دانند."

هر یک از مردانی که در استرالیا به مشارکت در یکی از این شبکه ها متهم شده اند ممکن است تا 10 سال حبس شوند.

ماه گذشته نمایندگان بیش از یکصد و سی کشور دنیا توافق کرده اند تا از تدابیر جدید جهانی برای مراقبت از کودکان در برابر سوء استفاده های جنسی پشتیبانی کنند.

یک نشست بین المللی که با حمایت سازمان ملل متحد در ریو د ژانیرو برگزار شد از دولت ها خواست تا مجازات های شدیدتری را علیه افرادی که از کودکان سوء استفاده می کنند، وضع کنند. این به خصوص برای کشورهایی صدق می کند که در این موارد قوانین چندانی ندارند.

در این نشست همچنین گفته شد که بحران مالی در جهان می تواند منجر به آن شود که از کودکان بیشتری در بازار تجارت جنسی استفاده شود.

سازمان ملل متحد می گوید بیش از دویست و بیست میلیون کودک به زور وادار به داشتن رابطه جنسی می شوند و بسیاری از آنها در سال 2002، آخرین سالی که در این مورد آمار تهیه شده، تحت خشونت های جنسی قرار گرفتند.

به گفته راب نوریس، خبرنگار بی بی سی بسیاری از کشورها هنوز قوانینی برای تعقیب و پیگرد کودک آزارانی که در حین ارتکاب جرم در خارج از کشور محل اقامتشان بازداشت می شوند، ندارند.

یک مدیر صندوق کودکان سازمان ملل -یونیسف در این نشست گفت که برخی از کودک آزاران بر این باورند که حتی اگر در حین انجام عمل خلاف خود در برخی کشورها دستگیر شوند، تنها با پرداخت جریمه اندکی آزاد می شوند.

در ریو د ژانیرو، سومین کنگره بین المللی علیه استثمار جنسی کودکان با درخواست از کشورها برای وضع قوانینی در این زمینه به پایان رسید.

مطالب مرتبط