بوش: ناکامی اطلاعاتی در عراق بزرگترین تاسف من است

جورج بوش
Image caption بوش: "شکست اطلاعاتی در عراق بزرگترین تاسف من است"

جورج بوش بزرگترین عامل تاسف دوران ریاست جمهوری خود را "ناکامی اطلاعاتی" در ارزیابی تهدید حکومت صدام حسین برای ایالات متحده می داند.

آقای بوش در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ای بی سی آمریکا، با اشاره به ارزیابی اطلاعاتی آمریکا درباره تولید تسلیحات کشتار جمعی به وسیله حکومت صدام حسین گفت: "افراد زیادی اعتبار خود را به خطر انداختند و تولید تسلیحات کشتار جمعی را دلیلی برای برکناری صدام حسین دانستند."

جورج بوش با اشاره به عدم امکان تصمیم گیری درباره آغاز جنگ عراق گفت: "آرزو می کنم اطلاعات متفاوتی در اختیار داشتیم."

آقای بوش همچنین از عدم آمادگی برای جنگ در ماه های نخست ریاست جمهوری خود خبر داد. آقای بوش گفت: "من در مبارزات انتخاباتی نگفته بودم به من رای دهید تا جنگی را برای شما اداره کنم. به عبارتی من پیشبینی نمی کردم جنگی بروز کند."

جورج بوش همچنین با اشاره به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، پیروزی باراک اوباما را بیانگر "عدم قبولی جمهوری خواهان" دانست.

او گفت: "مطمئن هستم بعضی افراد به خاطر من به باراک اوباما رای دادند." آقای بوش در حالی که این موضوع اشاره کرد که مقبولیت او در نظرسنجی در حد بسیار پایینی قرار دارد.

آقای بوش همچنین با اشاره به بحران اقتصادی در آمریکا، از تاسف خود در این رابطه خبر داد.

جورج بوش گفت: "از آن چه رخ داده، متاسف هستم. به طور مشخص از این که مردم مشاغل خود را از دست می دهند و شاهد کاهش اندوخته های بازنشستگی خود هستند خرسند نیستم."

آقای بوش با اشاره به احساس مسوولیت در این باره گفت: "فکر می کنم وقتی تاریخ این دوره نوشته می شود، مردم متوجه خواهند شد بسیاری از تصمیم هایی که در وال استریت گرفته شده بود، متعلق به یک دهه پیش بوده است."

مطالب مرتبط