12:14 گرينويچ - سه شنبه 09 دسامبر 2008 - 19 آذر 1387

مراسم خاکسپاری رهبر مسیحیان ارتودوکس روسیه

شما نسخه مناسب فلش را ندارید .فایل پخش نمی شود

تازه ترین نسخه فلش را دانلود کنید

پخش فرمت های دیگر صوت و تصویر

مراسم خاکسپاری آلکسی دوم، رهبر کلیسای ارتودوکس روسیه در حال انجام است و هزاران نفر از مردم روسیه برای ادای احترام به او در محل انجام مراسم جمع شده اند.

آلکسی دوم روز جمعه پنجم دسامبر در 79 سالگی درگذشت. آلکسی دوم در سال 1929 با نام اصلی آلکسی ریدیگر در استونی به دنیا آمد. این کشور در آن زمان مستقل بود اما این استقلال چندی بیش نپائید و این کشور ضمیمه اتحاد جماهیر شوروی شد.

آلکسی دوم به دنبال فروپاشی شوروی سابق، به احیای کلیسای ارتودوکس که در زمان شوروی سرکوب می شد پرداخت.

مراسم امروز در کلیسای "مسیح منجی" در مسکو برگزار می شود که در زمان زمامداری کمونیست ها تخریب شده بود. این کلیسا در سال های 1930 توسط مقامات وقت با استفاده از مواد منفجره ازمیان رفت ولی در سال های اولیه دهه نود میلادی به طور کامل بازسازی شد.

دمیتری مدودف، رئیس جمهوری روسیه و ولادیمیر پوتین، نخست وزیر این کشور در مراسم شرکت کرده اند. این مراسم به طور زنده از شبکه های تلویزیونی و رادیویی روسیه در حال پخش است. به درخواست رئیس جمهوری روسیه، شبکه های تلویزیونی این کشور از پخش برنامه های سرگرم کننده خودداری کرده اند.

رهبران بلندپایه کلیساهای ارتودوکس و سایر شاخه های مسیحی در این مراسم حضور یافته اند. روسای جمهوری چند کشور نیز برای ادای احترام به آلکسی دوم به مسکو سفر کرده اند.

شورای عالی کلیسای ارتودوکس روسیه، اسقف اعظم کیریل را به عنوان رهبر موقت این کلیسا انتخاب کرده است. او روحانی شناخته شده ای در روسیه و جهان است و برنامه تلویزیونی و رادیویی مخصوص به خود را دارد. او همچنین مسئول روابط خارجی کلیسای ارتودوکس روسیه است و اخیرا در سفری به کوبا، مقدمات ساخت کلیسای جامع هاوانا را فراهم ساخت.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.