یک کندی دیگر در مجلس سنای آمریکا؟

کارولین کندی
Image caption کارولین کندی و عمویش سناتور ادوارد کندی

گزارش ها از آمریکا حاکی از آن است که تنها فرزند باقی مانده از جان اف کندی، رئیس جمهوری پیشین آمریکا احتمالا جانشین هیلاری کلینتون در مجلس سنای آمریکا می شود.

این گزارش ها خاطرنشان می کنند کارولین کندی آمادگی خود را برای این کار اعلام کرده است. جان اف کندی، پدر خانم کندی سال 1963 ترور شد.

ظبق قانون اساسی آمریکا، فرماندار نیویورک باید جانشین خانم کلینتون را که از سوی باراک اوباما، رئیس جمهوری منتخب آمریکا به عنوان وزیر امور خارجه دولت آتی انتخاب شده، تعیین کند.

انتخاب هیلاری کلینتون باید به تائید مجلس سنا برسد.

خانواده کندی، در عرصه سیاسی آمریکا نامی شناخته شده هستند. کارولین کندی پس از سال ها اجتناب از صحنه سیاسی، تصمیم گرفته وارد کارهای سیاسی شود. برخی اعضای خانواده کندی، اورا به انجام این کار ترغیب کرده اند اگرچه این اقدام مخالفانی نیز دارد.

کارولین کندی از حامیان سرسخت باراک اوباما در انتخابات اخیر بود و در رقابت های مقدماتی حزب دموکرات نیز ار رئیس جمهوری منتخب حمایت کرد.

رابرت اف کندی، یک عضو دیگر خانواده کندی نیز سال ها پیش کرسی نیویورک را در مجلس سنا در اختیار داشت. رابرت کندی در سال 1968 ترور شد.

سناتور ادوارد (تد) کندی دچار سرطان مغزی است و نیویورک تایمز گزارش داده که بیماری او این احتمال را به وجود آورده که برای اولین بار در پنجاه سال گذشته، سنای آمریکا بدون وجود فردی از خانواده کندی ادامه کار دهد.