یک خارجی دیگر در روسیه کشته شد

یک جوان بیست و دو ساله تاجیک در روسیه به ضرب چاقو کشته شده است. این ششمین قتل اتباع خارجی در روسیه ظرف یک هفته گذشته است.

این مهاجر تاجیک روز دوشنبه در حالی به بیمارستان منتقل شد که ضربات متعدد چاقو خورده بود.

اوائل ماه جاری میلادی یک تبعه دیگر تاجیک توسط یک گروه شدیدا افراطی روس به قتل رسید. این گروه، سر این مرد تاجیک را بریده بود.

به دنبال این اقدام، دولت تاجیکستان به روسیه اعتراض کرد که از شهروندان این کشور مراقبت نمی کند.

قتل این فرد در حالی اتفاق می افتد که دادگاهی در مسکو هفت عضو یک گروه افراطی را به اتهام کشتن 22 خارجی در حد فاصل سال 2006 تا 2007 به چند سال زندان محکوم کرد.

گروه هایی که نژادپرستی را در روسیه زیرنظر دارند، می گویند که امسال بیش از هشتاد مهاجر خارجی در روسیه کشته شده اند.

سازمان های بین المللی مدافع حقوق بشر نیز می گویند حملات نژادپرستانه در روسيه افزايش يافته است و برخی از ماموران دولتی نيز در مقابله با اين پديده اقدامی نمی کنند.

مقام های روسیه رسما اقدام های نژادپرستانه در این کشور را محکوم کرده اند.

به غیر از اتباع جمهوری های شوروی سابق، مخصوصا جمهوری های آسیای میانه و قفقاز، آفریقایی ها، آسیایی ها و سایر اقوام دارای پوست تیره در شهرهای بزرگ روسیه احساس نا امنی می کنند. باندهای نژادپرستان یا کله پوستی ها در این شهرها به مردم صرفا به خاطر رنگ پوستشان حمله می کنند.

کله پوستی ها، به فعالان راست افراطی روسیه اطلاق می شود. این افراد سازمانهایی تشکیل می دهند و به اقلیتها حمله می کنند و بنابر ادعای سازمانهای ضدنژادپرستی، نوعی حاشیه امنیت هم دارند.

این در حالی است که مقامات قضایی کماکان از نژادپرستانه تلقی کردن جرایمی از قبیل کشتن اقلیتهای قومی ابا دارند و ترجیح می دهند این جرایم را به اوباش نسبت دهند.

برآوردها حاکی از آن است که بیش از 60 هزار کله پوستی در روسیه وجود دارند.

مطالب مرتبط