بازیگر کره ای به جرم زنا محکوم به زندان شد

Image caption خانم اوک از جنجالی که به پا کرده است معذرت خواست

اوک سو ری، یکی از مشهورترین بازیگران تلویزیونی در کره جنوبی، به جرم داشتن ارتباطی خارج از چارچوب ازدواج به 8 ماه زندان تعلیقی محکوم شد. او به جرم خود اعتراف کرد و به همین دلیل محکومیتش 2 سال به تعویق افتاد.

خبر ارتباط او با فردی غیر از همسر خود، ماه هاست که رسانه ها و اتاقهای گفتگوی اینترنتی را به خود مشغول کرده است. این بازیگر سرشناس پس از آنکه شوهرش از او شکایت کرد، مورد پیگرد قانونی قرار گرفت.

پیش از برگزاری دادگاه، اوک سو ری تلاش کرد قانونی را که بر اساس آن زنا غیر مجاز است، لغو شود اما موفق نشد.

این قانون در سال 1953 وضع شد و تاکنون چهار بار به چالش کشیده شده است. لغو این قانون نیاز به تایید 6 قاضی از مجموعه 9 قاضی در کشور را دارد، اما این بار تنها 5 قاضی به لغو آن رای مثبت دادند.

کره جنوبی یکی از معدود کشورهای غیر مسلمان است که داشتن ارتباط با فردی غیر از همسر در آن غیر قانونی است و فرد متهم امکان دارد به مدت 2 سال به زندان محکوم شود.

قضاتی که از اجرای این قانون حمایت می کنند می گویند داشتن ارتباط خارج از چارچوب ازدواج اساس جامعه را سست می کند. اما به نظر مخالفان این قانون پیش و پا افتاده ای است که دود آن فقط در چشم زنان می رود.

این بازیگر 40 ساله، ازدواج فاقد عشق خود را مقصر دانست و اقرار کرد که با خواننده ای مشهور ارتباط برقرار کرده است.

وکلای او استدلال کردند که اجرای این قانون، تجاوز به حریم خصوصی افراد محسوب می شود و بیشتر به حربه ای برای انتقامجویی همسر تبدیل شده است.

اما با همه این تفاصیل قانون بر علیه این بازیگر اجرا شد و معشوق او نیز به 6 ماه حبس تعلیقی محکوم شده است.

بعد از آنکه حکم دادگاه اعلام شد، خانم اوک گفت: " از اینکه انقدر مسئله من جنجال به پا کرد معذرت می خواهم." طبق بررسی هایی که سال گذشته انجام شد، نزدیک به 68% مردان و 12% زنان در کره جنوبی به داشتن ارتباط با فردی غیر از همسر خود اعتراف کردند.