05:46 گرينويچ - يکشنبه 21 دسامبر 2008 - 01 دی 1387

پلیس هند در حوادث اخیر بمبئی متهم شد

افرادی که در حین حملات اخیر بمبئی به گروگان گرفته شده بودند، به بی بی سی گفته اند که پلیس به آنها توصیه هایی کرده بود که می توانست منجر به مرگ تعداد بیشتری از آنها شود.

در این حادثه، افراد مسلح در شهر بمبئی هند به دو هتل و یک مرکز یهودیان هجوم برده و تعدادی را به گروگان گرفتند. در جریان این حملات بیش از 170 نفر کشته شدند.

این افراد می گویند در هتلی که توسط افراد مسلح تصرف شده بود، پلیس به آنها گفته بود خروج از ساختمان اشکالی ندارد اما این افراد به محض خروج مورد هدف قرار گرفته و کشته شدند.

این افراد با هجوم افراد مسلح به داخل اتاقی در هتل تاج محل پناه بردند اما چند ساعت بعد و در اوائل بامداد نیروهای پلیس به آنها گفتند که می توانند در امنیت از محل خود خارج شوند. برخی افراد از خروج امتناع ورزیدند اما گروهی از آنها که از هتل بیرون رفتند با شلیک افراد مسلح کشته شدند.

گفتگو با محمد متین، برنامه جام جهان نما

شما نسخه مناسب فلش را ندارید .فایل پخش نمی شود

تازه ترین نسخه فلش را دانلود کنید

پخش فرمت های دیگر صوت و تصویر

خانواده یکی از افرادی که در هتل تاج محل کشته شد، اقدام پلیس را شرم آور خوانده است.

پلیس این اتهام را رد کرده است.

خبرنگار بی بی سی در بمبئی می گوید اظهارات جدید به شعله ور شدن انتقادها از پلیس و نحوه رفتار آنها در این حوادث منجر خواهد شد.

در همین حال دو هتلی که در حوادث بمبئی مورد هدف قرار گرفتند، امروز بازگشایی می شوند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.