رونق کار سازنده کفشهای خبرنگار عراقی معترض

منتظر الزیدی
Image caption منتظر الزیدی به قهرمان بعضی از اعراب تبدیل شده است

شرکت تولیدکننده کفش هایی که در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی در بغداد به سمت جورج بوش، رییس جمهوری آمریکا پرتاب شده است، می گوید این اتفاق، به فعالیت های آن رونق داده است.

شرکت ترکیه ای "بایدان" می گوید که باید کارکنان بیشتری را به کار بگیرد تا بتواند جوابگوی تقاضای موجود برای خرید این کفش ها باشد.

زمانی که منتظرالزیدی، خبرنگار عراقی، کفش های مشکی چرم خود را به سمت بوش، رییس جمهوری آمریکا پرتاب کرد، رونق دادن به فعالیت شرکت ترکیه ای تولیدکننده کفش ها، احتمالا آخرین چیزی بود که می توانست به ذهنش خطور کند. با این حال شرکت "بایدان" در استانبول می گوید که ده ها هزار سفارش برای تولید کفش هایی دقیقا مشابه کفش های الزیدی دریافت کرده است.

به گفته "اونر بوگاتکین"، مدیر بخش صادرات این شرکت، برای تامین این تقاضا باید یکصد کارگر جدید به کار گرفته شود. او می گوید: ما سفارش هایی از سراسر دنیا به ویژه از اروپا، خاورمیانه و آمریکای جنوبی دریافت کرده ایم. به گفته وی، علاقه مندی به این کفش ها در عراق بیش از چهار برابر شده است و این شرکت انتظار دارد سفارش هایی از آمریکا دریافت کند.

این کفش ها در گذشته مدل 271 نامیده می شدند، ولی الان و بعد از قرار گرفتن در صدر خبرها، به "کفش بوش" یا "کفش های خداحافظ بوش" تغییر نام داده اند.

آقای "بوگاتکین" می گوید این شرکت زمانی دریافت تولیدکننده کفش های پرتاب شده به سمت آقای بوش است که کارکنان آن، کفش ها را در گزارش های خبری دیدند.

وی گفت: ما کفش ها را هم در ویدئوها و هم در روزنامه ها دیدیم. ما ده سال است این کفش ها را تولید می کنیم و آنها را به خوبی می شناسیم. برای همین، هرجا که باشند، می توانیم آنها را تشخیص دهیم. او گفت که این شرکت از تبلیغاتی که شده، راضی است و البته این را هم اضافه کرد که کفش ها چندان سنگین نیستند، در نتیجه آسیبی به بوش نمی زدند.

از سوی دیگر، مقام های عراقی گفته اند که الزیدی، خبرنگار عراقی، هفته آینده به جرم حمله به یک مقام خارجی محاکمه خواهد شد.

مطالب مرتبط