مقامات به منطقه زلزله زده اندونزی اعزام شدند

اهالی مانکواری تخریب یک هتل را وارسی می کنند
Image caption شمار زیادی ساختمان در مانکواری فرو ریخته است

به دنبال وقوع چند زلزله پیاپی در شرق اندونزی، ساسیلو بمبنگ یودهویونو، رئیس جمهوری این کشور گفته است که چند تن از وزیران دولتش را به استان پاپوای غربی اعزام کرده است.

زمین لرزه و پس لرزه ها همچنان ادامه دارد که باعث اخلال در امدادرسانی در این منطقه شده است.

بزرگترین زمین لرزه ای که روز گذشته این بخش از کشور اندونزی را لرزاند، هفت و شش دهم درجه در مقیاس ریشتر بوده است.

هنوز روشن نیست که تخریب ناشی از این حادثه دقیقا تا چه اندازه ای بوده اما مرگ دست کم چهار نفر گزارش شده است و در شهرک "مانکواری" شمار زیادی ساختمان فرو ریخته است.

اهالی این شهرک به پلیس گفته اند که مردم آشفته هستند و آماده می شوند که امشب را در هوای آزاد و خارج از منازل خود سپری کنند.

پاپوای غربی یک از فقیرترین و دور افتاده ترین مناطق اندونزی است. پس از وقوع زلزله های روز گذشته مسئولان در ارتباط با احتمال وقوع سونامی هشدار داده بودند که بعدا این هشدار را لغو کردند.

مرکز مطالعات زمین شناسی آمریکا گفت که لرزش در ساعت 04:43 روز یکشنبه به وقت محلی در جنوب غربی مانوکواری، مرکز استان پاپوای غربی روی داد.

مجمع الجزایر اندونزی در منطقه ای زلزله خیز قرار دارد.

درحالی که سازمان زلزله شناسی اندونزی قدرت زلزله را هفت و دو دهم تخمین زد، مرکز مطالعات زمین شناسی آمریکا گفت قدرت آن هفت و شش دهم بوده است.

حسیم روماتیگا، یک مقام بهداشتی در اندونزی، به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت که پس از اولین زمین لرزه برق قطع شد و مردم به نقاط مرتفع تر گریختند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه یک مامور پلیس گفت بررسی خسارت ها بدون وجود برق در مانوکواری، مرکز ساحلی استان "پاپوای غربی" دشوار است.

وی افزود که پلیس و ارتش برای رفتن مردم به نقاط مرتفع به آنها کمک کرده اند.

یک زلزله عظیم در آب های ساحلی غرب اندونزی در 26 دسامبر سال 2004 باعث خیزش امواج دریا (سونامی) شد که جان 230 هزار نفر را در سواحل منطقه و اقیانوس هند گرفت.

مطالب مرتبط