توقف عملیات امداد رسانی سازمان ملل در غزه

تانک
Image caption در اثر شلیک ارتش اسرائیل یک امدادرسان سازمان ملل کشته شده است

در پی کشته شدن یکی دیگر از امدادرسانان سازمان ملل، آژانس امدادرسانی این سازمان، فعالیتهای خود را در غزه متوقف کرد.

به گفته کریس گانیس، سخنگوی آژانس امداد رسانی سازمان ملل متحد در اراضی فلسطینی، یک راننده این آژانس در اثر آتش ارتش اسرائیل کشته شده است.

به گفته این سخنگو، کاروان خودروهای سازمان ملل متحد برای تحویل گرفتن محموله امدادی سازمان ملل متحد از داخل غزه به سوی گذرگاه اِرز در حال حرکت بوده که هدف گلوله تانک ارتش اسرائیل قرار گرفته است.

در این حمله دو نفر از امدادگران دیگر سازمان ملل متحد هم زخمی شده اند.

در پی این حمله، آژانس امداد رسانی سازمان ملل متحد بیانیه ای منتشر کرده که در آن در باره علل توقف فعالیت امداد رسانی توضیح داده شده است.

در این بیانیه آمده است: "تا زمانی که نیروهای اسرائیلی، امنیت و سلامتی امدادگران سازمان ملل متحد را تضمین نکنند، این آژانس فعالیتهای امدارسانی خود در نوار غزه را معلق می کند."

آژانش امداد رسانی سازمان ملل متحد در توضیح دلایل توقف فعالیت خود نوشته است: "به رغم آنکه ارتش اسرائیل مختصات دقیق اماکن و تاسیسات سازمان ملل متحد در غزه را در اختیار دارد، و پیش از هر تحرکی، آنها را از مسیر خود مطلع کرده ایم. اماکن و کاروانهای سازمان ملل مورد حمله قرار گرفته اند و کارکنان ما کشته شده اند."

این آژانس در بیانیه خود می نویسد: "با نهایت تاثر آژانس امدادرسانی سازمان ملل متحد مجبور به اتخاذ این تصمیم شده است."

روز سه شنبه در اثر اصابت گلوله های توپخانه ارتش اسرائیل به یک مدرسه تحت پوشش سازمان ملل متحد در اردوگاه جبلیه، حداقل ۳۰ نفر کشته و دها نفر زخمی شدند.

مطالب مرتبط