17:08 گرينويچ - دوشنبه 12 ژانويه 2009 - 23 دی 1387

بوش به اوباما درباره خطر حمله به آمریکا هشدار داد

بوش

آقای بوش درباره میراثی که از خود به جای گذاشته است سخنانی را بیان کرد که آمیخته ای بود از اظهارات متفکرانه و طنزآمیز

جورج بوش در آخرین کنفرانس خبری خود در مقام ریاست جمهوری آمریکا گفته است که مهمترین مسئله ای که باراک اوباما پس از روی کار آمدن باید به آن بپردازد یک حمله بالقوه تروریستی به آمریکاست و نه بحران اقتصادی جاری.

آقای بوش همچنین به خبرنگاران گفت که ایران و کره شمالی - از جمله کشورهایی که او محور شرارت خوانده است - همچنان خطرآفرین هستند.

رئیس جمهوری آمریکا که تا یک هفته دیگر از این مقام کناره خواهد گرفت تا جانشین او آقای اوباما در مقام چهل و چهارمین رئیس جمهوری آمریکا کار خود را آغاز کند، در ارتباط با بحران غزه گفت که آتش بسی پایدار مهم است اما چنین آتش بسی تنها در صورتی کارآیی خواهد داشت که گروه حماس موافقت کند به راکت پرانی های خود به سوی جنوب اسرائیل پایان دهد.

او در این کنفرانس خبری همچنین به رکود اقتصادی جهان پرداخت و گفت که آماده است از کنگره آمریکا بخواهد بخش دوم هفتصد میلیارد دلار کمک برای نجات مالی این کشور را ترخیص کند.

آقای بوش درباره میراثی که از خود به جای گذاشته است سخنانی را بیان کرد که آمیخته ای بود از اظهارات متفکرانه و طنزآمیز.

او در ارتباط با یکی از گاف های لفظی که کرده بود گفت که خبرنگاران برخی اوقات ریاست جمهوری او را به اشتباه دست کم گرفته اند.

از دروه ریاست جمهوری آقای بوش فقط هشت ماه گذشته بود که حملات یازده سپتامبر به آمریکا رخ داد.

او برای آقای اوباما آرزوی خوش شانسی کرد و گفت او به خوبی مورد حمایت خواهد بود.

رئیس جمهوری آمریکا در حالی که در مقابل دفتر مطبوعاتی کاخ سفید حاضر شده بود تا از آنها به خاطر فعالیتشان در دو دوره ریاست جمهوری او تشکر کند گفت او هرروز به غیر از روزهای یکشنبه در جریان خلاصه ای از وضعیت امنیتی قرار می گرفته است.

او افزود: "فوری ترین خطری که او و دیگر رئیس جمهوران آمریکا که بعد از او بر مسند قدرت خواهند نشست با آن مواجه خواهند شد احتمال حمله به این کشور خواهد بود."

او گفت: "ای کاش من لازم نبود این موضوع را مطرح کنم اما دشمنی وجود دارد که می خواهد به آمریکایی ها آسیب برساند و این موضوع مهم ترین خطر است."

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.