مسافران هواپیمای آمریکایی جان سالم به در بردند

سقوط هواپیما در رودخانه هودسن
Image caption تمامی مسافران هواپیما که در رودخانه فرود آمد، نجات یافتند

تمامی یک صد و پنجاه و پنج مسافر هواپیمایی که در رودخانه هودسن نیویورک فرود اضطراری کرد، از این حادثه جان سالم به در برده اند.

قایق های نجات، مسافرانی که با تقلا خود را به بال های هواپیما رسانده بودند، سوار کردند.

مقامات گفتند هواپیمای ایرباس A320 ممکن است مدت کوتاهی پس از بلندشدن از فرودگاه لاگاردیا با دسته ای پرنده برخورد کرده باشد.

مایکل بلومبرگ، شهردار نیویورک خلبان هواپیما را ستایش کرد و گفت کار او در فرود اضطراری هواپیما در رودخانه هودسن ماهرانه بوده است.

شهردار نیویورک نیز گفت: در رودخانه هودسن، معجزه ای رخ داده است.

گرگ وود، خبرنگار بی بی سی در نیویورک می گوید رودخانه هودسن در جوار آسمانخراش های مانهاتان واقع شده و اینکه خلبان توانست هواپیما را در رودخانه فرود بیاورد، از وقوع یک فاجعه جلوگیری کرد.

به گفته خبرنگار بی بی سی در اثر فرود اضطراری هواپیما، پاهای یکی از سرنشینان شکست و امدادگران 78 نفر را که دچار جراحت های سطحی شده بودند، تحت درمان قرار دادند. شانس، مهارت خلبان و واکنش سریع نیروهای امداد باعث شد 155 سرنشین هواپیما همگی از حادثه جان سالم به در ببرند.

علت حادثه در دست بررسی است.

این هواپیما بعد از ظهر پنجشنبه 26 دی از نیویورک عازم کارولینای شمالی بود و با 18 دقیقه تاخیر پرواز را آغاز کرد.

به گفته سخنگوی ماموران کنترل پرواز فرودگاه، خلبان کمتر از یک دقیقه بعد از بلند شدن از زمین حمله پرندگان را گزارش کرد و خواستار برگشتن به زمین شد اما بعد مجبور شد هواپیما را به سمت رودخانه هدایت کند.