16:51 گرينويچ - چهارشنبه 21 ژانويه 2009 - 02 بهمن 1387

خروج نیروهای اسرائیلی از غزه کامل شد

سربازان اسرائیلی در حال خروج از غزه

ارتش اسرائیل می گوید خروج نیروهای این کشور از نوار غزه کامل شده است.

خروج نیروهای اسرائیلی از نوار غزه پس از سه هفته تهاجم نظامی این کشور صورت می گیرد. در جریان این حملات بیش از هزار فلسطینی کشته شده و تعداد زیادی از فلسطینیان زخمی شدند.

اسرائیل دلیل عملیات خود در نوار غزه را متوقف کردن پرتاب راکت از سوی حماس به خاک این کشور عنوان می کرد.

سخنگوی ارتش اسرائیل گفته است که سربازان این کشور در قلمرو مرزی اسرائیل با نوار غزه مستقر می شوند تا تحولات را تحت نظر بگیرند.

گزارش معیر جاویدانفر تحلیلگر مسائل اسرائیل در تل آیو

شما نسخه مناسب فلش را ندارید .فایل پخش نمی شود

تازه ترین نسخه فلش را دانلود کنید

پخش فرمت های دیگر صوت و تصویر


هواپیماهای جاسوسی اسرائیل کماکان به عملیات تجسسی خود بر فراز غزه ادامه می دهند و ناوهای جنگی اسرائیل در چند نوبت به ساحل غزه در اقدامی بازدارنده شلیک کرده اند.

جنبش حماس که غزه را تحت کنترل خود دارد از باراک اوباما، رئیس جمهوری جدید آمریکا خواسته از اشتباهات جورج بوش، رئیس جمهوری سابق این کشور درس بگیرد.

حماس گفته در مورد آقای اوباما با توجه به اقداماتش قضاوت خواهد کرد.

پیشتر جان هولمز، رئیس بخش امدادرسانی سازمان ملل از اسرائیل خواسته بود تا مرزهای خود را به غزه به طور کامل باز کند تا تجهیزات بازسازی وارد منطقه شود.

در همین حال آژانس بین المللی انرژی اتمی گفته که در مورد ادعای کشورهای عربی مبنی بر استفاده اسرائیل از سلاح هایی با اورانیوم ضعیف شده در غزه تحقیق خواهد کرد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.