وعده اوباما برای استقلال نفتی آمریکا

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا رشته تدابیری را اعلام کرده است که هدف از اجرای آنها پایان دادن به وابستگی کشورش به نفت خارجی است.

او گفت که تکیه به نفت خارجی یکی از جدی ترین تهدیداتی است که آمریکا با آن مواجه است چون پول آن صرف قدرتمندتر کردن دیکتاتورها، گسترش جنگ افزارهای هسته ای و حمایت مالی از تروریست ها می شود.

آقای اوباما روز دوشنبه (26 ژانویه)، گفت که او قول نمی دهد که برای این مشکلات راه حل فوری در آستین داشته باشد اما افزود که روزهای اقدام های کند و آهسته از سوی دولت آمریکا به سر رسیده است.

رئیس جمهوری آمریکا گفت: "دولت من اطلاعات موثق را انکار نخواهد کرد بلکه آنها را راهنمای خود قرار خواهد داد."

او گفت به "یک اقتصاد جدید انرژی" نیاز است که در طی سه سال آتی نیم میلیون شغل جدید ایجاد کند و میزان انرژی های جایگزین تولید شده را نیز دو برابر کند.

آقای اوباما اولویت های سوختی آمریکا را برشمرد و گفت این کشور "گروگان منابع رو به کاهش سوخت، رژیم های متخاصم و کره زمینی که رو به گرمایش گذاشته است"، نخواهد بود.

او خواستار بهره وری بهتر از سوخت شد و همانطور که انتظار می رفت قانونی را که به ایالت های آمریکا اجازه نمی داد مستقلا حجم گازهای گلخانه ای خود را محدود تر کنند، لغو کرد.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین افزود: "وقت آن رسیده است که که ما با چالشی که تقاطع تاریخ در برابر ما قرار داده مقابله کنیم و آینده ای پایدار و امن تر برای کشورمان و همچنین غنی تر برای کره زمین انتخاب کنیم."

مطالب مرتبط