09:42 گرينويچ - شنبه 31 ژانويه 2009 - 12 بهمن 1387

موج گرما در استرالیا قربانی گرفت

مقام های استرالیایی از مرگ حدود 20 نفر در اثر بروز موج گرمای شدید در جنوب شرق این کشور که در 100 سال اخیر بی سابقه بوده، ابراز نگرانی کرده اند.

اکثر این افراد سن بالایی داشته اند و از توان تحمل گرما برخوردار نبودند.

این موج گرما همچنین سبب قطع برق در شهر ملبورن، دومین شهر بزرگ استرالیا شد.

در سه روز گذشته حرارت هوا در دو ایالت ویکتوریا و استرالیای جنوبی به بیش از 40 درجه سانتی گراد (104 درجه فارنهایت) هم رسیده است و به بروز اختلال در روند فعالیت های شهری، خرابی و مرگ منجر شده است.

در آدلاید، مرکز ایالت استرالیای جنوبی مسئولان امور پزشکی و بهداشتی بروز 20 مورد مرگ ناگهانی به دلیل وقوع سکته مغزی و قلبی را گزارش داده اند.

همچنین حرارت شدید باعث بروز آتش سوزی در ناحیه گیپسلند در مجاورت ویکتوریا شده که به نابودی 10 خانه در یک منطقه روستایی انجامیده است.

در ملبورن مرکز ایالت ویکتوریا در اثر گرما خدمات حمل و نقل مختل شده است؛ حرارت هوا باعث انبساط و تغییر شکل خطوط قطار شده که این موضوع لغو برنامه قطارهای داخل شهری و بین شهری بخاطر نگرانی از ایمنی سفر را در پی داشته است.

بروز انفجاری در یک مرکز توزیع برق نیز باعث قطع برق 300 هزار خانه در این منطقه شد.

برخی چراغ های راهنمایی در ملبورن از کار افتاده اند و در سیستم های اطلاع رسانی در امتداد خطوط قطار نیز اختلال ایجاد شده است.


BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.