تغییر تاریخی در هدایت حزب جمهوری خواه

Image caption آقای استیل به دنبال تغییر وجهه و احیاء حزب جمهوری خواه است

مایکل استیل با پیروزی در انتخابات داخلی حزب جمهوری خواه آمریکا به عنوان رئیس کمیته ملی جمهوری خواهان انتخاب شد و به اولین فرد آفریقایی-آمریکایی بدل گردید که هدایت این حزب را به عهده گرفته است.

پیروزی آقای استیل در ششمین دور رای گیری داخلی مسجل شد که 91 رای از 168 رای ممکن را به دست آورد. نزدیکترین رقیب او کیتون داوسون بود که 77 رای باقیمانده را به دست اورد.

گزارشگران آقای استیل را میانه رو ترین از میان پنج نامزد رهبری حزب جمهوری خواه توصیف کرده اند.

مایک دانکن رئیس اخیر این نهاد امید اصلی پیروزی در انتخابات بود اما پس از دور دوم رای گیری از ادامه رقابت انصراف داد.

مایکل استیل در سخنرانی پس از پیروزی گفت: "ما به دوستان و دشمنان خواهیم گفت که می خواهیم شما هم بخشی از ما باشید، می خواهیم شما هم با ما باشید و به آنها که می خواهند بر سر راه ما مانع ایجاد کنند [می گوییم] آماده باشید تا به کنار پرتابتان کنیم."

احیاء

مایکل استیل در سال 2006 و پس از آنکه نامزد کسب کرسی ایالت مریلند در سنا شد مورد توجه رسانه ها و مردم قرار گرفت. او پیشتر به عنوان فرماندار دوم (Lieutenant Governor) این ایالت خدمت می کرد.

اما او در تلاش خود برای رسیدن به سنا ناموفق بود و پس از آن در سمت ریاست GOPAC کمیته انتخاباتی حزب جمهوری خواه مشغول به کار شد.

آقای استیل در مقام رئیس کمیته ملی جمهوری خواهان مسئول نظارت بر برنامه های ملی تبلیغاتی حزب جمهوری خواه خواهد بود.

او در تبلیغات خود برای کسب آراء لازم بر احیاء حزب جمهوری خواه و تغییر وجهه این حزب تاکید کرد و از لزوم استفاده از تکنولوژی برای برقراری ارتباط بیشتر با لایه های پایینتر محافظه کاران سخن به میان آورد.

رئیس اخیر این کمیته پس از آن از ادامه رقابت صرفنظر کرد که در دو مرحله اول رای گیری آراءی پایینتر از حد انتظار کسب نمود.