22:32 گرينويچ - 01 فوريه 2009 - 13 بهمن 1387

حمله هوایی اسرائیل به نوار غزه

اهود اولمرت

اهود اولمرت می گوید پاسخ اسرائیل به راکت های حماس شدید خواهد بود

نیروی هوایی اسرائیل به اهدافی در نوار غزه حمله کرده است. این حملات ساعاتی پس از هشدار نخست وزیر اسرائیل به گروه فلسطینی حماس انجام شد.

به گفته شاهدان عینی، هواپیماهای اسرائیل یکشنبه (1 فوریه) تعدادی از تونل های زیر زمینی حماس در حوالی مرز مصر با نوار غزه را هدف قرار دادند.

به گفته منابع فلسطینی، اسرائیل همچنین یک ایستگاه پلیس در روستایی در مرکز نوار غزه را بمباران کرده است.

حماس می گوید که حملات روز یکشنبه اسرائیل تلفات جانی نداشته است.

به گفته شاهدان، اسرائیل پیش از حمله به ساختمان یاد شده به مردم اخطار کرده بود که محل را ترک کنند و بنابراین ساختمان بمباران شده خالی از سکنه بوده است.

دولت اسرائیل جدیدترین حملات هوایی اش به غزه را تایید کرده، اما جزئیات زیادی درباره آن در اختیار رسانه های گروهی قرار نداده است.

پیش از انجام این حملات، اهود اولمرت، نخست وزیر اسرائیل به ارتش این کشور دستور داده بود که برای پاسخ به پرتاب راکت های حماس آماده شود.

جدیدترین حملات راکت ها و خمپاره های گروه حماس و دیگر گروه های فلسطینی در نوار غزه به جنوب اسرائیل سه زخمی برجای گذاشته است.

نخست وزیر اسرائیل روز یکشنبه هشدار داده که پاسخ اسرائیل به این حملات "شدید" و "نامتناسب" خواهد بود.

از هنگام برقراری آتش بس که به تهاجم اسرائیل به نوار غزه پایان داد، پرتاب راکت به اسرائیل توسط اعضای گروه حماس به طور پراکنده ادامه داشته است.

صبح یکشنبه دست کم 2 راکت به جنوب اسرائیل پرتاب شد.

در واکنش به این حمله، اهود اولمرت در جلسه کابینه اسرائیل گفت: "ما قوانین سابق بازی را قبول نمی کنیم و طبق قواعد جدید بازی خواهیم کرد."

به گفته وی، "واکنش ما به پرتاب موشک توسط حماس، به موقع خود، در جای خود و به نحوی که ما انتخاب می کنیم خواهد بود."

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.