برف سنگین زندگی عادی در بریتانیا را مختل کرد

جاده های منتهی به لندن
Image caption از رانندگان خواسته شده است تا از رفت و آمد غیرلازم خودداری کنند

بارش برف سنگین زندگی عادی را در مناطقی از بریتانیا مختل کرده است.

روز دوشنبه، 3 فوریه (14 بهمن)، ریزش برف سنگین که از روز گذشته در برخی مناطق بریتانیا، از جمله شهر لندن و نواحی اطراف آن، آغاز شده بود ادامه یافت و باعث توقف خدمات اتوبوسرانی، اختلال جدی در خطوط ارتباط راه آهن شهری و بین شهری و همچنین توقف یا تاخیر شماری از پروازها از فرودگاه های لندن شد.

فرودگاه بین المللی هیثرو با اعلام اینکه احتمال دارد برخی از پروازها صورت نگیرد یا با تاخیر انجام شود، از مسافران خواسته است پیش از اینکه عازم فرودگاه شوند از وضعیت پرواز مورد نظر خود کسب اطلاع کنند.

بامداد دوشنبه، فعالیت فرودگاه های گتویک و سیتی نیز به منظور پاک کردن باندهای پرواز برای مدتی به طور کامل متوقف شد.

سازمان هواشناسی بریتانیا گفته است که برف سنگین دو روز اخیر در حدود بیست سال گذشته بی سابقه بوده و در مورد شرایط جوی در شماری از نقاط این کشور، به خصوص جنوب شرق و لندن، هشدار داده است.

سازمان رفت و آمد شهر لندن علت توقف خدمات اتوبوسرانی را نامناسب بودن وضعیت خیابان ها اعلام داشته و افزوده است که رفت و آمد در تعدادی از مسیرهای قطار زیر زمینی به طور کامل یا نسبی متوقف شده یا با تاخیر زیاد صورت می گیرد.

همچنین، شرکت های قطار بین شهری از توقف رفت و آمد در برخی مسیرها و تاخیر طولانی در برخی دیگر خبر داده و علت آن را نا مناسب بودن وضعیت خطوط آهن اعلام داشته اند.

اسکاتلند یارد - پلیس لندن - گفته است که گزارش های متعددی را از تصادف اتومبیل دریافت کرده که باعث آسیب جدی به کسی نشده است.

یکی از سازمان امدادرسانی اتومبیل به رانندگان توصیه کرده است که لباس گرم و وسایل ایمنی دیگر را همراه داشته باشند تا در صورت توقف طولانی مدت اتومبیل در مسیر رفت و آمد، از آنها استفاده کنند.

مقامات محلی از رانندگان خواسته اند حتی الامکان از سفرهای غیرضروری به خصوص در مسیرهای بیرون شهری خودداری ورزند و هنگام رانندگی نیز شرایط نامساعد جاده ای را کاملا در نظر داشته باشند.

سازمان هواشناسی بریتانیا برای روز دوشنبه ادامه ریزش برف و برای چند روز آینده هوای سرد را پیش بینی کرده است.

مطالب مرتبط