18:44 گرينويچ - چهارشنبه 04 فوريه 2009 - 16 بهمن 1387

محمود عباس: اتحادیه اروپا از من حمایت کند

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از اتحادیه اروپا خواسته تا از او در تلاش هایش برای پایان دادن به اختلافات داخلی فلسطینیان حمایت کند.

ابومازن (محمود عباس) همچنین خواهان کمک برای صلح دایمی با اسرائیل شده است.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین که در مقر پارلمان اروپایی در استراسبورگ فرانسه سخن می گفت، بار دیگر از خرابی های غزه که از سوی اسرائیل صورت گرفته انتقاد کرد و گفت رهبران اسرائیل باید در برابر اقدامات خود در غزه مسئول باشند.

محمود عباس در سخنان خود گفت که او کماکان پیگیر آشتی با حماس است. جنبش اسلامی حماس که غزه را در کنترل خود دارد، رقیب اصلی فتح به شمار می رود که رهبری آن با محمود عباس است.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین برخی قدرت های منطقه ای را به تلاش برای عمیق کردن اختلافات میان فلسطینیان متهم کرد. او اسمی از این کشورها نبرد اما برخی کشورهای عربی ایران و سوریه را متهم به دخالت در امور فلسطینیان از طریق حمایت از حماس می کنند.

سخنان محمود عباس در فرانسه در حالی صورت می گیرد که وزرای خارجه هشت کشور عربی به همراه وزیر خارجه دولت خودگردان فلسطین امروز در ابوظبی سخن مشابهی را مطرح کرده اند که این امر با انتقاد حماس روبرو شده است.

مشیر المصری، از رهبران بلندپایه حماس گفته است که کشورهای عربی باید از مردم فلسطینی حمایت کنند و در اختلافات سیاسی میان جناح های فلسطینی دخالت نکنند.

سوریه و قطر در نشست وزرای خارجه هشت کشور عربی در ابوظبی در امارات متحده عربی شرکت نکردند. این دو کشور با حماس ارتباط دارند و با این جنبش به دنبال تهاجم اسرائیل به غزه ابراز همبستگی کردند.

وزرای خارجه عربستان سعودی، مصر، بحرین، اردن، مراکش، تونس، امارات متحده عربی و یمن به همراه فرستاده تشکیلات خودگردان در این نشست حضور داشتند.

آنها از سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) به عنوان تنها نماینده قانونی و مشروع فلسطینیان یاد کرده اند.

این وزرای خارجه گفته اند که کمک های مالی برای فلسطینیان باید در اختیار تشکیلات خودگردان فلسطین قرار گیرد.


BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.